РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764024<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дрига В. В. 
Формування садивного матеріалу - ризом міскантусу залежно від умов його вирощування : автореф. дис. ... канд. с-г. наук : 06.01.05 / В. В. Дрига; Національна академія аграрних наук України, Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

Викладено результати досліджень з особливостей формування садивного матеріалу залежно від застосування комплексу елементів технології – строків садіння, маси ризом, абсорбенту та якості садивного матеріалу. Встановлено, що за внесення абсорбенту підвищується вологість грунту в усіх фазах росту та розвитку міскантусу. Наростання наземної маси рослин – висоти рослин, площі листків, кількості листків і бруньок на ризомі залежало від елементів технології їх вирощування. Інтенсивність наростання наземної маси впливала на збільшення кореневої системи – виходу садивного матеріалу. Між масою кореневища та висотою рослин, площею листків, кількістю листків та кількістю бруньок на кореневищі встановлено прямі сильні кореляційні зв’язки, відповідно – 0,84, 0,98, 0.82 та 0,97. За спільного використання гранул та гелі абсорбенту за обох строків садіння на період закінчення вегетації отримано найбільшу масу кореневищ – за першого строку садіння ризом масою 20-30 г вона становила 900,0 г, ризом масою 60 - 90 г – 1635,5 г За садіння великих ризом (60-90 г) у перший строк маса кореневища була більшою в 1,6 разів більшою, ніж малих ризом (20-30 г). Зі збільшенням маси маточних кореневища формувалася більша кількість бруньок на них. Встановлено, що вихід садивного матеріалу – великих та малих ризом залежав від застосування абсорбенту (гранул, гелі), від маси ризом, які висаджували та строків їх садіння. За садіння в перший ризом масою 60 - 90 г і спільного застосування гранул та гелі абсорбенту отримано великих ризом в 2,1 разів більше, в другий строк в 2,2 разів більше, ніж в контролі. Аналогічні результати були за садіння ризом масою 20 - 30 г. Наростання наземної маси міскатусу, маси кореневища, формування бруньок на ньому та вихід садивного матеріалу значно залежав від якості садивного матеріалу – кількості бруньок на ризо мі, що висаджували. За використання для садіння ризом з 9 і більше бруньками з кореневищ, що сформувалися можна отримати в 1,6 рази більше малих або великих ризом порівняно з контролем, де висаджували ризоми з 1–3 бруньками. Садіння ризом з 4 – 8 бруньками забезпечило формування маточних кореневищ з яких можна отримати в 1,8 рази більше, ніж в контролі та в 1,3–1,4 разів менше ризом, ніж за садіння великих ризом з 9 і більше бруньками.


Індекс рубрикатора НБУВ: П219.9-44 міскантус

Шифр НБУВ: РА434735 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського