РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крилов Є. О. 
Вплив модифікації твердої складової на властивості неавтоклавного газобетону : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Є. О. Крилов; Одеська державна академія будівництва та архітектури. - Одеса, 2020. - 23 c. - укp.

Увагу приділено покращенню властивостей ніздрюватого бетону шляхом розкриття та реалізації закономірностей, що супроводжують процес модифікації твердої складової неавтоклавного газобетону. Твердою складовою є шлак доменний і вапняно-карбонатний наповнювач. Теоретично обґрунтовано й експериментально підтверджено можливість одержання неавтоклавних газобетонів марки D500 і класом бетону за міцністю С2 із модифікованою твердою складовою, модифікаційні перетворення якої здійснюють завдяки комплексній дії вапняно-карбонатної добавки, що містить у складі кальцит 8 %, портландит 4 % і добавки пластифікуючої 0,6 % та лужної дії 0,8 % від маси цементу. Вперше виявлено закономірність впливу вапняно-карбонатної добавки за наявності добавок пластифікуючої, прискорюючої та лужної дії у неавтоклавному газобетоні, що сприяло одержанню газобетону марки D500 за міцністю на стиск - 3,53 МПа. Встановлено наявність значної кількості стійких новоутворень у ніздрюватому бетоні: кальциту або карбонату кальцію (CaCO3) та його поліморфних модифікацій у вигляді фатеріту (ватеріт) - μ-форма CaCO3, арагоніту (метастабільної форми CaCO3) і тоберморітового гелю, представлених рефлексами у вигляді значень міжплощинних відстаней (не менше 5-ти рефлексів для кожного мінералу). Одержано математичні моделі властивостей неавтоклавного газобетону з модифікованою твердою складовою, що дозволило обрати технологічні прийоми та режими виготовлення газобетону з необхідними властивостями. На основі одержаних математичних моделей визначено кількісний характер впливу структури неавтоклавного газобетону на його властивості, через показник напруженості, та встановлено певний зв'язок між напруженістю еквіпотенціального поля структури неавтоклавного газобетону та його міцністю. Визначено вплив шлаку доменного грубомеленого (1500 см2 / г) і його кількості на властивості неавтоклавного газобетону. Встановлено, що додаванням означеного шлаку до складу твердих складових у кількості 20 % від їх маси одержано газобетон марки D500 міцністю на стиск - 1,35 МПа, що відповідає класу ніздрюватого бетону С1. Розроблено принципову технологічну схему виготовлення виробів із ніздрюватого бетону за різальною технологією, запропоновано методи технічного контролю виробничого процесу. Результати роботи впроваджено на виробничих потужностях ТОВ "Нові будівельні матеріали".


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.742.014 + Н626.102.742

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444739 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського