РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764124<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Власюк В. В. 
Кримінально-правове забезпечення охорони діяльності захисника чи представника особи з надання правової допомоги : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. В. Власюк; ПрАТ "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна Академія управління персоналом". - Київ, 2020. - 21 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження, яке вирішує теоретичні та правозастосовні питання забезпечення кримінально-правової охорони діяльності захисника чи представника особи з надання правової допомоги. Запропоновано уніфікувати відповідальність за злочини проти осіб, які здійснюють захист чи представництво особи, надаючи їй правову допомогу, та передбачити її у ст. ст. 343, 345, 347 та 348 КК України (ст. ст. 397- 400 запропоновано виключити зі змісту КК України), а також змінити назву розділу XV Особливої частини КК України, визначивши її у такий спосіб: "Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян і окремих видів професійної діяльності". Запропоновано враховувати, що кримінально-правові норми, які передбачають відповідальність за злочини проти певного виду професійної діяльності, розміщуються не в розділі Особливої частини кримінального кодексу, присвяченому злочинам саме проти окремих видів професійної діяльності, а в розділі, який містить норми, за допомогою яких забезпечуються заходи кримінально-правового реагування за посягання на зовсім іншу групу соціальних цінностей. Обґрунтовано положення про непослідовність позиції законодавця у закріпленні норм, які забезпечують кримінально-правову охорону діяльності захисника або представника особи та "виражають" поняття правосуддя у широкому розумінні, у розділі XVIII Особливої частини КК України, а норм, спрямованих на забезпечення охорони діяльності органів і службових осіб, яка також включається у зміст правосуддя (зокрема, діяльність органів, які здійснюють досудове розслідування), - у розділі XV Особливої частини КК України. Втручання в діяльність захисника чи представника особи, відповідальність за вчинення якого передбачена ст. 397 КК України, визнається своєрідною "базою" для конкретизації у нормах, передбачених у ст. ст. 398 - 400 КК України, кримінально-правового забезпечення охорони діяльності захисника чи представника особи. Законодавче виокремлення кримінально-правового забезпечення охорони захисників і представників осіб у ст. ст. 398 - 400 КК України здійснюється з урахуванням: а) характеристики потерпілих осіб - захисник, представник особи, їх близькі родичі; б) характеру діяльності самих потерпілих, через що стосовно них вчиняється злочин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444749 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського