РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764168<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мартинов В. І. 
Експериментально-теоретичні основи виробництва пінобетонів з заданою структурою та прогнозованими властивостями : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.05 / В. І. Мартинов; Одеська державна академія будівництва та архітектури. - Одеса, 2017. - 32 c. - укp.

Увагу приділено вивченню процесу структуроутворення пінобетону та розробці способів керування характером розподілу твердої фази з метою підвищення ефективності виробництва ніздрюватих бетонів за рахунок спрямованого структуроутворення шляхом використання внутрішніх ресурсів самоорганізуючих систем. Зазначено, що основна гіпотеза роботи полягає в тому, що властивості ніздрюватих бетонів визначаються характером розподілу твердої складової. У затверділому матричному матеріалі виділено структурні параметри у вигляді блоків твердої фази та внутрішні поверхні розділу (ВПР), які виступають в якості зв'язків. Показано, що властивості будівельних композитів визначаються довжиною ВПР. Запропоновано та розроблено методи якісної та кількісної оцінки характеристик структури ніздрюватого бетону. Запропоновано методику розрахунків складу пінобетону, що враховує явища самоорганізації систем і раціональні фазові співвідношення складових і дозволяє при мінімальних витратах визначити склад, що забезпечує необхідні властивості пінобетону. Аргументовано застосування різних видів моделювання при вивченні характеру розподілу твердої складової матеріалів щільної та макропористої структури. На фізичних моделях процесу структуроутворення будівельних матеріалів щільної та макропористої структури вивчено вплив водопотреби суміші, розміру пор і їх форми на характер розподілів твердої складової. Зазначено, що аналіз отриманих результатів дозволив намітити шляхи підвищення властивостей ніздрюватих бетонів за рахунок керування характером розподілу твердої фази. Вивчено вплив водопотреби розчинної суміші для пінобетону середньою густиною в сухому стані від 700 до 1200 кг/м3. Виявлено, що при густині пінобетону до 900 кг/м3 (при постійному співвідношенні твердої та газової фази) підвищення водоцементного відношення сприяє збільшенню міцності, а при густині пінобетону 900 кг/м3 і вище міцність пінобетону знижується. Наведено результати експериментів, проведених із застосуванням математико-статистичних методів досліджень. На їхній підставі отримано математичні моделі основних властивостей пінобетону та вивчено вплив виду наповнювача, а також наведено приклади вирішення завдань оптимізації складу та властивостей пінобетону. Встановлено взаємозв'язок між кількісним показником характеру структури пінобетону (напруженість еквіпотенціального поля) й основними властивостями пінобетону, що може бути використано для розробки рецептурно-технологічних умов одержання пінобетону із заданою структурою та прогнозованими властивостями. На підставі проведених експериментальних робіт розроблено набір технологій виробництва пінобетону з різними способами активації та розраховано техніко-економічні показники для кожної технології. Результати роботи впроваджено на ряді підприємств м. Одеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського