РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764214<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бережна О. В. 
Розвиток наукових і технологічних основ підвищення ефективності та якості зносостійкого електроконтактного наварювання : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.03.06 / О. В. Бережна; "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", національний технічний університет України. - Київ, 2018. - 36 c. - Бібліогр.: с. 24-32 - укp.

Розвинуто наукові засади і методи автоматизованого розрахунку та проєктування процесу зносостійкого електроконтактного наварювання стрічками, розроблено практичні рекомендації з удосконалення технологій виготовлення електродних матеріалів та відновлення зношених поверхонь. При проєктуванні відновлювальних операцій на основі процесів електроконтактного наварювання з використанням розрахункових методів призначення технологічних умов нарощування поверхневого шару пред’являються основні вимоги, що забезпечують необхідні експлуатаційні властивості: міцність зчеплення нанесеного шару з основою, зносостійкість та втомна міцність. Запропонована технологія виготовлення електродного матеріалу забезпечує високі показники зносостійкості та напруження відколу покриття, нанесеного електроконтактним методом. Розроблено числову математичну модель процесу електроконтактного наварювання електродними стрічками, що базується на числовому рекурентному вирішенні умови статичної рівноваги виділеного елементарного об’єму термодеформаційного осередку. Особливістю запропонованої математичної моделі є коректне урахування розподілу теплових характеристик електродного матеріалу вздовж термодеформаційного осередку, що відіграє важливу роль у формуванні з’єднання в процесі наварювання. Встановлено вплив величини коефіцієнта кінематичної асиметрії на зміну локальних енергосилових характеристик процесу. Прийняті при кінцево-різнецевому моделюванні допущення підтверджено результатами кінцево-елементного моделювання процесу електроконтактного наварювання стрічками. Адекватність розробленої математичної моделі підтверджена експериментальними дослідженнями. Експериментально встановлено, що збільшення коефіцієнта кінематичної асиметрії процесу електроконтактного наварювання сприяє підвищенню міцності зчеплення. Підтверджено вплив коефіцієнта зміцнення на чутливість до концентрації напружень стосовно зразків, наварених стрічками з конструкційних вуглецевих сталей з наступною термічною обробкою. На основі одержаних результатів експериментальних досліджень розроблено комбіновану технологію відновлення циліндричних деталей, що працюють в умовах циклічного навантаження. Запропонована технологія включає операції електроконтактного наварювання з наступним локальним нагрівом ТВЧ та уповільненим охолодженням в теплоізолюючій суміші, що містить у своєму складі шаруваті з’єднання графіту.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.52-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434436 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського