РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764319<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маєвська Н. М. 
Інтегрована оцінка продуктивності кнурів-плідників в умовах промислової технології : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Н. М. Маєвська; Національна академія аграрних наук України, Інститут свинарства і агропромислового виробництва. - Полтава, 2018. - 21 c. - укp.

Розроблено нові способи оцінювання продуктивності кнурів-плідників в умовах промислової технології. Встановлено, що кнурці породи ландрас класу М+ вірогідно (р<0,001) переважали своїх ровесників класу Мо і М- за площею "м'язового вічка" на 13,69 і 17,53 % відповідно. Кнурці великої білої породи класу М+ вірогідно (р<0,001) переважали своїх ровесників класу Мо і М- за площею "м'язового вічка" на 13,58 і 16,90 %. Поєднання свиноматок з стресстійкими кнурами класу М+ сприяє підвищенню багатоплідності порівняно із свиноматками поєднаних із кнурами класу Мо (на 0,5 гол.) і кнурами класу М- (на 2,0 гол.), кількості поросят (на 1,0 гол.) та маси гнізда при відлученні (на 7,9 і 15,3 кг) відповідно. Найвищою скоростиглістю характеризувалися нащадки, отримані від поєднання кнурів класу М+ із свиноматками такого ж класу та кнурів класу Мо зі свиноматками класу М+. Для створення стада свиней, адаптованих до стресових факторів, відбирають кнурів, у гніздах яких налічується 60-100 % стресстійких нащадків. Проведення експрес-методу оцінки свиней із залученням промірів тулуба та ДНК-тестування тварин для визначення алельного стану гена МС4R за однонуклеотидним поліморфізмом q.1426G>А, надає можливість за короткий термін визначити потенційну продуктивність тварин і залучити найкращі з них до селекційного процесу. Запропоновано індекс племінного потенціалу кнурів-плідників на основі використання міжмікросателітних послідовностей (ІSSR) для раннього діагностування генотипів, відбору кращих з них, прогнозування продуктивності потомства та проведення селекційно-племінної роботи в напрямі консолідації стада за ДНК-маркерами. Розроблено елевер для вирощування племінного і ремонтного молодняку, у якому створені всі передумови для отримання тварин високої якості, пристосованих до умов промислового виробництва та їх селекційної оцінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського