РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764400<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фісун К. Г. 
Гендерна та расова емансипація в художній свідомості XIX століття: філософсько-антропологічний аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.04 / К. Г. Фісун; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2018. - 19 c. - укp.

Об'єктом дослідження є художня свідомість XIX століття, образи та сюжети європейського й американського живопису XIX століття як матеріал реконструкції емансипаторних ідей епохи. Метою дослідження є вивчення візуальних репрезентацій емансипованих Інших у художній свідомості XIX століття на матеріалі європейського й американського живопису. Використовуються методи сучасного критичного аналізу культури, зокрема постколоніальний аналіз візуальних текстів, феміністська й гендерна критика, метод дискурс-аналізу, деконструктивістський, історико-антропологічний і психоаналітичний підходи. Розроблено філософський проєкт емансипації як один із напрямків розвитку культури XIX століття. Обґрунтовано, що емансипація як суспільно-культурне явище має візуальний вимір, відбивається в різних формах, типах і жанрах художньої свідомості епохи, що дозволяє говорити про «візуальну антропологію» емансипації в XIX столітті. Зроблено висновок, що протягом XIX століття художня свідомість стає простором боротьби «колоніального» («імперського», «завойовницького») та емансипаторного (антиколоніального, гуманістичного) дискурсів культури, що отримали відображення в різниці зображення гендерних і расових Інших. Новизна результатів дослідження полягає в аналізі процесів емансипації гендерних і расових меншин (культурних Інших) й емансипаторних дискурсів, які отримали відображення в образах і сюжетах живопису XIX століття. Наукові результати можуть бути теоретичною й методологічною базою для подальшого дослідження емансипації як одного із значущих суспільних явищ. Висновки роботи можуть бути використані для наукових розробок у сучасній філософії та теорії культури, історії культури, візуальній критиці, історії філософії, культурній антропології, мистецтвознавстві, гендерній теорії; для впровадження нових курсів з філософської антропології, написання посібників з філософсько-культурологічних дисциплін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434587 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського