РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764478<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондрасій Л. А. 
Науково-практичне обґрунтування критеріїв оцінки якості молока-сировини з урахуванням вимог законодавства ЄС : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.09 / Л. А. Кондрасій; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2018. - 24 c. - укp.

Проведено дослідження показників якості молока-сировини з ферм із різними гігієнічними умовами його отримання за коефіцієнтом варіації, однофакторним дисперсійним аналізом, кореляцією та стабільністю у інтервалах. Критеріями оцінки якості молока-сировини із ферм з належним виконанням гігієнічних вимог визначено, крім підтвердження виконання гігієнічних вимог, дослідження середнього геометричного значення мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів та соматичних клітин, а критеріями оцінки якості молока-сировини із ферм, де виявлено невідповідності виконання окремих гігієнічних вимог є належне виконання гігієнічних вимог і дослідження показників, визначених згідно чинного національного стандарту України. Запропоновано два етапи гармонізації практики молочного фермерства в Україні із законодавством ЄС. Перший етап полягає у впровадженні належної практики молочного фермерства. На цьому етапі запропоновано алгоритм впровадження зазначеної практики. Він включає створення робочої групи та прифермської лабораторії, а також розроблення 12 програм виконання виробничих заходів, які забезпечені 71 інструкцією. Другий етап базується на моніторингу показників якості молока і пошуку способів їх поліпшення. Моніторинг запропоновано здійснювати за середнім геометричним значенням показників. З метою поліпшення окремих показників якості власними дослідженнями встановлено позитивний вплив застосування препарату на основі цитратів цинку та германію (гермакап), зокрема підвищення вмісту білка на 0,17 % та зменшення кількості соматичних клітин на 132,95 тис./см3. Впровадження етапів в масштабі однієї ферми дозволить гарантувати безпечність та якість молока-сировини без досліджень кожної партії молока під час закупівлі на переробні потужності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + П811.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434909 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського