РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764482<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данилюк-Терещук Т. Я. 
Міфокритичний дискурс демонологічної образності в літературі українського романтизму : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Т. Я. Данилюк-Терещук; Державний вищий навчальний заклад "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника". - Івано-Франківськ, 2018. - 20 c. - укp.

Вперше в українському літературознавстві здійснено комплексний аналіз функціонування, інтерпретації та ретрансляції демонологічних образів (русалки, мерців, вовкулаки, чорта, відьми) у творчості українських романтиків. Дослідження розкриває основні етапи становлення європейської міфокритики, а також структурує історіографічні та етнографічні основи вивчення української нижчої міфології. Міфокритичний метод апробовано на творах українського романтизму. Доведено, що в літературній обробці демонологічні персонажі виявляють великий потенціал для психологізації сюжетів. Фактично це тіньова, ірраціональна сфера колективної психіки. У кожному з персонажів закодовано підказки до розв’язання важливих екзистенційних і світоглядних проблем. Завдяки архетипному походженню персонажів нижчої міфології митці здобули засоби для розкриття складних колізій психологічного гатунку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434913 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського