РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764546<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романенко А. Р. 
Культура спогадів і спогади культури: мемуарна спадщина В. Пухальського : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / А. Р. Романенко; Національна музична академія України імені П. І. Чайковського. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Роботуприсвячено вивченню раннього періоду життєтворчості B. Пухальського від народження до початку навчання у Петербурзькій консерваторії, висвітленого в неопублікованих мемуарах "Записки про моє життя". Під час дослідження "Записок" та їх ролі в осягненні природи й психології творчості використано взаємодоповнюючі парні категорії "культура спогадів" і "спогади культури" - форми актуалізації культурних смислів і їх трансляції. "Записки про моє життя" є як джерело спогадів про культуру, так і репрезентант концепції "культури спогадів". Мета дослідження - цілісне та всеосяжне відтворення дитячих і юнацьких років В. Пухальського як малодослідженого періоду життєтворчості митця в контексті його мемуарної спадщини. Дитячо-юнацький вік піаніста, композитора, педагога, засновника Київської фортепіанної школи, фундатора професійної музичної освіти на українській землі, музичного критика, культуртрегера Володимира В’ячеславовича Пухальського тривалий час залишався поза увагою сучасних дослідників. У свідомості нащадків виникає бажання відродити забуті імена, згадати про їх новаторські ідеї, переглянути ставлення до їх культурної спадщини, осягнути їх значення в умовах сучасного культуротворчого процесу. Лише за наявності великої кількості відтворених у свідомості представників суспільства подій і образів минулого як варіантів мемуаристики можна осягнути те загальне, що і конституює культуру як таку. Світ дитинства, складний та унікальний, пов’язаний з усім прийдешнім життям людини. Недарма свої мемуари В. Пухальський починає саме зі спогадів про дитинство. їх задум полягає в тому, щоб через пізнання себе, реанімацію дитячо-юнацьких років знайти душевну рівновагу і впевненість у суворій реальності пізнього періоду життєтворчості. "Записки" В. Пухальського належать до жанру автобіографії. В них він повніше виражає власну самототожність, оскільки в автобіографії головна роль належить авторові. Дитячі страхи, образи та розчарування, внутрішні діалоги з самим собою, фінансові труднощі й життєві випробування, невизначеність соціального статусу митця, сила духу і воля - все це утворює феномен творчої індивідуальності, неоціненно важливий для розуміння культури 50 - 70-х років XIX століття. Саме спогади про дитячі та юнацькі роки дають можливість конструювати складний образ відносин часу і людської свідомості. Вони допомагають розглядати модифікацію рис та якостей В. Пухальського, сформованих у дитячо-юнацькому віці, в риси та якості лідера, управлінські та організаційні зокрема. Діяльність В. Пухальського як лідера стала каталізатором культуротворчих процесів на українській землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 г(4УКР) д Пухальський В. В. + Щ313(4УКР)5/6-81 д Пухальський В. ,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського