РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764593<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кирилюк О. С. 
Удосконалення системи оцінювання впливу процесів підтоплення територій Південного Кривбасу на їх екологічну безпеку : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / О. С. Кирилюк; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Розкрито особливості та закономірності впливу процесів підтоплення територій екологічно небезпечних об'єктів техногенного походження південного Кривбасу на їх екологічний стан. Запропоновано створти передумови підвищення рівня екологічної безпеки екологічно небезпечних об'єктів техногенного походження південного Кривбасу шляхом застосування удосконаленої системи оцінювання впливу процесів підтоплення їх територій, яка враховує зміни параметрів їх геоелектричного опору. Побудовано тривимірну модель зміни параметрів геоелектричного опору геологічного середовища під дією техногенного підтоплення території довготривалого розташування великих гідротехнічних споруд і відвалів. Отримано зв'язок сучасного процесу техногенного підтоплення із змінами в часі та просторі параметрів геоелектричного опору геологічного середовища, що описується поліноміальним рівнянням регресії другого ступеня. Розраховано сучасну складову техногенного підтоплення в рівні першого від поверхні водоносного горизонту. Отримано рівняння для розрахунків обсягів інфільтраційних вод з відвалів у грунтові та міжпластові води. Удосконалено елементи науково-методичного апарату із вивчення просторового поширення небезпеки від хвостосховищ і відвалів для мінімізації затрат на зведення додаткових захисних споруд. Набули подальшого розвитку технології очищення та утилізації фільтраційних мінералізованих вод із гідротехнічних споруд. Сформовано геоінформаційну базу даних геофізичних, петрофізичних, геологічних та екологічних досліджень попередніх років, виконаних на території південної частини Кривбасу. Узагальнено геологічні й геофізичні матеріали дослідженої площі та розроблено модель її будови. Укладено методичну послідовність досліджень для виявлення та картування геоелектричними методами ділянок підтоплення в просторі та часі в межах південної "промзони" Кривбасу. Отримано аналітичну залежність зміни уявного опору досліджуваної території від коливань сучасного рівня підтоплення. Одержані результати можуть бути використаними для здійснення досліджень ділянок, що пов'язані із швидким підтопленням і провально-просадочними процесами, локалізації ймовірних забруднень території, здійснення математичних розрахунків для уточнення гідрогеологічних моделей, перспективного планування і прийняття управлінських рішень та використання підприємствами гірничо-добувної і хімічної промисловості, міськими та сільськими радами з метою забезпечення екологічно ефективного функціонування підприємств шляхом упровадження практично-орієнтованих підходів для досягнення позитивних екологічних показників для територій їх розташування. Запропоновано науково-технічні розробки та практичні рекомендації щодо зменшення негативного впливу техногенного підтоплення на екологічну безпеку території південного Кривбасу. Локалізація місць сучасного підтоплення підвищить економічну ефективність захисних споруд і забезпечить прийнятний для якісного життя населення і сталого розвитку територій південної "промзони" Кривбасу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4 + Д471.1 + Д59(45УКР4-4ДНІ)47

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434394 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського