РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764601<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маршук Л. М. 
Організаційно-економічний механізм формування і підвищення ресурсно-фінансового потенціалу підприємства : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. М. Маршук; Хмельницький національний університет. - Хмельницький, 2018. - 21 c. - укp.

Розроблено теоретико-методичні засади та практичні рекомендації щодо формування та підвищення ресурсно-фінансового потенціалу на підприємствах машинобудування в умовах нестійкої ринкової економіки для переходу на етап сталого розвитку. Досліджено змістовне наповнення понять "потенціал", "ресурсний потенціал", "фінансовий потенціал" та надано авторське визначення "ресурсно-фінансового потенціалу". Удосконалено базові принципи формування ресурсно-фінансового потенціалу. Розкрито властивості потенціалу машинобудівного підприємства, що ґрунтуються на ряді статичних та динамічних законів та концептуальні засади основ побудови механізму формування й підвищення потенціалу підприємства. Проаналізовано ресурсно-фінансовий потенціал досліджуваних машинобудівних підприємств Хмельниччини та сформовано рекомендації для покращання становища. Розширено систематизацію зовнішніх факторів впливу на формування і розвиток ресурсно-фінансового потенціалу виробничої системи, що наведено в аспекті економічних, соціальних, політичних, правових, науково-технічних та природних чинників і виокремлено найвагоміші з них. Досліджено основні внутрішні фактори впливу на формування і підвищення потенціалу підприємств машинобудування. Обґрунтовано заходи, спрямовані на розвиток та відновлення ресурсно-фінансового потенціалу підприємств машинобудівної галузі. Сформовано та обґрунтовано функціональну послідовність етапів процесу оцінки ресурсно-фінансового потенціалу підприємства. Запропоновано систему показників оцінювання рівня ресурсно-фінансових потенційних можливостей підприємства. Побудовано структурно-логічну модель організаційно-економічного механізму формування та підвищення ресурсно-фінансового потенціалу машинобудівного підприємства, який є сукупністю принципів, методів, інструментів, важелів та організаційно-економічних заходів, спрямованих, в першу чергу, на розвиток як ресурсних, так і фінансових можливостей підприємства. Охарактеризовано економічну, організаційну та функціональну складові моделі даного механізму. Розширено функції проведення моніторингу фінансово-господарської діяльності підприємств. Визначено методи здійснення моніторингу показників ресурсно-фінансового потенціалу. Запропоновано концептуальну модель управління ресурсно-трудовою складовою в цілісній системі управління підприємством. Охарактеризовано основні підходи до практичної реалізації розробленого механізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-571 + У9(4УКР)305.851.1-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434402 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського