РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000764942<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шкуров Є. В. 
Антропологічна парадигма сучасної наукової фантастики : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / Є. В. Шкуров; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Уперше в українському літературознавстві проаналізовано прояви та місця людини в сучасній науково-фантастичній літературі та запропоновано типологію візій людини в науковій фантастиці. Об'єктом дослідження стали твори письменників-фантастів порубіжжя XX та XXI ст. (Т. Чан, С. Лук'яненко, X. Райаніемі, Г. Іган, Ю. Нікітін, М. та Є. Дяченки, М. Резнік і Л. Робін, В. Кузьменко та інші). Людина посідає головне місце в художньому осмисленні науково-фантастичних творів і проявляється у кількох аспектах: в ідейно-тематичному рівні твору, образі автора, персонажах, соціокультурних реаліях, природі. Специфіку проявів людини можна аналізувати в духовно-аксіологічному аспекті, морально-психологічному та плані тілесності. Однією з центральних категорій, яку осмислює наукова фантастика, стає техніка. Погляди письменників на цю проблему приводу згруповані у два різновиди: технонегативний, за якого наука та техніка зображені як причина нещасть, та технопозитивний, яке навпаки вбачає у техніці дорогу до кращого майбутнього. Виокремлено кілька основних стратегій художнього осмислення людини. Зокрема, це візії автоеволюції (трансформація людини за допомогою втручання біотехнологій, технічних модифікацій або їх поєднання), природного розвитку, стагнації, деградації та комбінований тип.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.444.5 + Ш5(0)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432566 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського