РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765093<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лебідь А. Є. 
Парадигми наукової істини в аналітичній філософії : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / А. Є. Лебідь; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2018. - 32 c. - укp.

Досліджено реалістську та антиреалістську парадигму наукової істини в аналітичній філософії, а також інфляціоністські та дефляціоністські теорії істини як репрезентантів цих парадигм. В дослідженні виділені міфологеми аналітичної філософії та можливі варіації її концептуалізації, виходячи із стилістики, методології, тематики та топології. Предикат «істина» досліджується у його сутнісно-функціональній системності: парадигма – аспект – інтерпретація. Виділено дві парадигмальності наукової істини: парадигма реалізму та парадигма антиреалізму; три аспекти: теоретичні, історико-філософські та прикладні; дві інтерпретаційні моделі: інфляціонізм та дефляціонізм. Охарактеризовані базові філософські концепції, що визначили стилістику та методологію аналітичного філософування, зокрема ті, що представляють «логіко-аналітичний» та «логіко-конструктивістський» напрями аналізу: «лінія Фреґе - Рассела», «лінія Мура», «лінія Вітґенштайна» та «лінія Строссона». Доведено амбівалентний характер концепцій деяких філософів (Б. Рассел, Д. Девідсон, Г. Патнем, М. Даміт та ін.), які не можна однозначно кваліфікувати як або реалістські, або як антиреалістські. Досліджено прикладний характер предикації істиннісного значення по відношенню до висловлювань, що містять «пусті імена», контрфактичні контексти, а також ментальні, модальні, моральні тощо сутності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-671

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського