РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765123<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Осипчук М. М. 
Застосування вихрової гідродинаміки до проблем утворення і еволюції планетарних систем : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.05 / М. М. Осипчук; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпро, 2018. - 24 c. - укp.

Присвячено дослідженню і застосуванню нового точного розв’язку сферично-осесиметричних рівнянь гідрогазодинаміки Ейлера - планетарного вихору - до проблем утворення й еволюції зіркових планетних систем, зокрема Сонячної системи. Досліджено геометрію, кінематику та структури - кількості внутрішніх та зовнішніх вихрових кілець - планетарних вихорів, які породжуются регулярним, сингулярним та загальним розв’язками рівнянь Ейлера. Проведено параметричний аналіз вихрових структур і побудовано детальні таблиці структур та їх біфуркацій залежно від основного параметра вихору. Уперше отримано теоретичні розподіли мас та кінетичних моментів вихрових кілець планетарних вихорів, подолано давню "проблему кінетичних моментів", яка стоїть з часів П. Лапласа і була предметом численних гіпотез і теорій, але й досі залишалась нерозв’язаною. Побудовано поля тиску та градієнтів тиску в планетарних вихорах і показано, що потужне градієнтне силове поле є суттєвим новим чинником, який значно пришвидшить формування зірки та планет. Уперше отримала теоретичне пояснення і аналітичний вираз так звана "вихрова енергія" у космічних структурах. Поставлено і розв’язано обернену задачу планетних відстаней [8], яка дає змогу за даними 2-х відкритих планет деякої екзопланетної системи розрахувати повний ряд планет. Уперше в астрономічній науці отримано можливість теоретично ідентифікувати повний склад нових екзопланетних систем, у яких відкрито 2 - 5 планет. Показано, що серед нових планет з теоретичних таблиць обов’язково знайдеться 1 - 2 планети, які перебувають у "зеленій зоні" зірки. Цей результат має велике евристичне значення для проблеми пошуків життя у Всесвіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: В683 в726,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435550 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського