РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765179<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

В'юн В. В. 
Стани психологічної дезадаптації лікарів-інтернів (механізми формування, типологія, система психотерапевтичної корекції та психопрофілактичної підтримки) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / В. В. В'юн; Харківська медична академія післядипломної освіти. - Харків, 2018. - 36 c. - укp.

З метою розробки системи психотерапевтичної корекції станів дезадаптації та психопрофілактичної підтримки лікарів-інтернів в період професійної підготовки фахівця проведено комплексне обстеження 213 лікарів-інтернів обох статей. Виділено високий (14,1 %), середній (20,2 %) та низький (65,7 %) рівні адаптації лікаря-інтерна до професійної діяльності. Описано астенічний (25,8 % чоловіків та 22,5 % жінок), гіперстезичний (20,6 % чоловіків та 23,2 % жінок), тривожно-депресивний (11,3 % та 20,6 % відповідно), психосоматичний (14,5 % чоловіків та 18,1 % жінок), астено-апатичний (12,3 % та 11,2 % відповідно) та аддиктивний (15,5 % чоловіків та 4,4 % жінок) варіанти дезадаптивних реакцій у лікарів-інтернів. Розроблено модель формування розладів адаптації лікарів-інтернів, яка представлена комплексом патогенних чинників. Встановлено, що базисом для формування дезадаптивних реакцій у лікарів-інтернів є наявність соматичної патології, черепно-мозкові травми та нейроінфекції в анамнезі та схильність до аддиктивної поведінки. Зазначено, що прогностично значущими у формуванні розладів адаптації є конфлікти у сімейних і професійних відносинах, тривожна помисливість, низька комунікативність, складні умови праці, дефіцит позитивних емоцій, усвідомлення недостатнього рівня компетентності, низький рівень мотивації, недосконалість механізмів психологічного захисту. Тригерами розвитку станів дезадаптації є високий рівень професійного стресу, виснаження адаптації, тривала психічна напруга, фрустрація значущих базових потреб і високі показники за клінічними шкалами тривоги і депресії HDRS. Розроблено й апробовано індивідуалізовану трьохетапну систему медико-психологічної підтримки в період професійної підготовки фахівця, що передбачає застосування комплексного психодіагностичного, психотерапевтичного, психоосвітнього та психопрофілактичного впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Ю935.21-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434696 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського