РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765325<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гулянич М. М. 
Науково-експериментальне обґрунтування виготовлення інактивованої вакцини проти інфекційного ринотрахеїту великої рогатої худоби : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / М. М. Гулянич; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2017. - 22 c. - укp.

Присвячено науково-експериментальному обґрунтуванню виготовлення інактивованої вакцини проти інфекційного ринотрахеїту. Висвітлено питання дослідження культураних властивостей вірусу інфекційного ринотрахеїту штам "ВМ" та оптимізації його накопичення. Розроблено технологію накопичення вірусу інфекційного ринотрахеїту в ролерній культурі перещеплюваних клітин MDBK з високою біологічною активністю (8,63±0,12 lg ТЦД50/см3). Розроблено спосіб гіперімунізації кролів для отримання специфічної високоактивної гіперімунної сироватки (10,04 log2). Використано як інактивант етиленімін в концентрації 0,01 %, що дає змогу скоротити процес інактивації до 24 годин. Порівняльне дослідження ряду речовин як ад’юванти показало, що найбільш активну імунну відповідь на введення інактивованої вакцини проти інфекційного ринотрахеїту спостерігали у тварин, яким в як ад’ювант було використано суміш високоочищеної мінеральної олії та аеросилу. Установлено, що розроблена вакцина відповідає вимогам до інактивованих вакцин для ветеринарії. Дослідження імуногенності показало ефективність розробленої інактивованої вакцини проти інфекційного ринотрахеїту великої рогатої худоби. Дає змогу створити у поголів’я імунітет на 28 добу після вакцинації на рівні 9 - 11 log2. Показано, що під час застосування розробленого вакцинного препарату через 150 днів рівень специфічних антитіл був у межах 10,80 - 10,88 log2. Тривалість специфічного імунітету у тварин не менше 9 місяців (8,0-8,2 log2). Показано ефективність вакцинації тільних корів, оскільки надалі під час випоювання молозива новонародженим телятам, у них формувався колостральний імунітет до інфекційного ринотрахеїту, який зумовлює захист тварин до проведення першої вакцинації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-8 + П821.219

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435788 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського