РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765706<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Берека В. О. 
Дослідження енергоефективності обробки імпульсним бар'єрним розрядом води в крапельно-плівковому стані / В. О. Берека, І. В. Божко, І. П. Кондратенко // Техн. електродинаміка. - 2021. - № 3. - С. 50-57. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вивчено енергоефективність імпульсного бар'єрного розряду в повітрі атмосферного тиску під час обробки ним модельного зразка забрудненої води в крапельно-плівковому стані. Домішкою до води був органічний барвник (метиленова синь) з початковою концентрацією 50 мг/л. Витрати води становили 4 л/хв, характерний діаметр крапель - 1 мм. Обробка води проходила в коаксіальній розрядній камері з газовим проміжком 3,2 мм та додатково в камері озонування. Розряд збуджувався короткими ~100 нс імпульсами напруги 26 кВ, які забезпечували амплітуду густини струму 1,3 А/см<^>2 та енергію імпульсу 140 мДж. Досліджено час розкладання домішки та енегоефективність розряду в залежності від частоти повторення імпульсів 25 - 300 Гц. Найбільшу енергоефективність розряд мав за частот 25 - 50 Гц, за яких енергетичний вихід, що відповідає 50 % розкладанню домішки, досягає 100 г/кВт-год. Показано, що більша частина озону - одного з головних окиснювачів, що генерується розрядом, розчиняється у воді в розрядній камері. У камері озонування з відносно малою висотою (48 см) модельним розчином поглинається біля 60 % залишкового озону, концентрація якого в газі на виході з розрядної камери може досягати 2,2 мг/л.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104 + В365.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського