РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765717<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чудик І. І. 
Моделювання процесу промивання свердловин / І. І. Чудик, І. Ф. Дудич, В. В. Токарук // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2020. - № 2. - С. 62-68. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу техніко-технологічних факторів на ефективність промивання свердловини в експериментальних умовах. Виконано аналіз існуючих експериментальних установок за допомогою яких можна оцінити вплив техніко-технологічних факторів на процес промивання свердловин. З використанням критеріїв подібності, що отримані у відповідності до основних положень теорії розмірностей, спроектовано лабораторну установку для моделювання процесу промивання свердловин. За рахунок компактних габаритних розмірів та простоти проведення дослідів розроблена установка дозволяє моделювати і досліджувати вплив багатьох факторів на процес промивання свердловин а саме: ексцентричне розміщення бурильної колони; тип промивальної рідини (реологічні властивості); розмір фракції гірської породи; частота пульсацій для створення пульсуючого характеру руху рідини; обертання бурильної колони; повздовжній рух бурильної колони. На основі попередніх досліджень визначено основні фактори і діапазон їх зміни на ефективність транспортування шламу. Використовуючи план "Тагуті" побудовано план експерименту для дослідження значимості факторів на якість винесення шламу зі стовбура свердловини. Обробка даних, отриманих в процесі експериментальних досліджень, виконувалась у програмному забезпеченні "Mathcad Prime". Встановлено, що за допомогою варіації факторів можна досягнути покращання якості промивання свердловин, за рахунок зменшення площі осідання шламу в стовбурі свердловини. Найбільш позитивний вплив на винесення шламу має витрата промивальної рідини, а найменший розмір фракції гірської породи і повздовжній рух бурильної колони. Вагомий вплив на якість винесення шламу здійснює пульсація промивальної рідини, що є істотним і цікавим фактором з точки зору подальших наукових досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського