РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765735<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рябовол Л. Т. 
Забезпечення безпеки як наукова проблема: реалізація системного підходу до дослідження / Л. Т. Рябовол // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 3 (т. 1). - С. 87-92. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Актуальність теми обгрунтована тим, що на сучасному етапі світового розвитку забезпечення безпеки - суттєва ознака суверенітету держави і водночас чинник її незалежності й самостійності, а також важливий напрям діяльності уповноважених суб'єктів. Мета роботи - провести аналіз позицій науковців щодо структурування феноменів забезпечення різних видів безпеки та запропонувати авторське бачення узагальненої системи забезпечення безпеки. Встановлено, що забезпечення безпеки, незалежно від її виду, вчені переважно розглядають як феномен зі складною структурою. Необхідність і доцільність реалізації системного підходу до дослідження проблеми забезпечення безпеки зумовлені тим, що саме системний підхід надає змогу розглянути феномен забезпечення безпеки найбільш повно і комплексно, в єдності й цілісності закономірно розташованих і взаємопов'язаних компонентів та елементів з урахуванням впливу різноманітних чинників. Узагальнену систему забезпечення безпеки розроблено як взаємоузгоджену сукупність цільового, об'єктного, суб'єктно-організаційного та результативного компонентів. Цільовий компонент презентовано як сукупність наступних елементів і мети, завдань та принципів діяльності із забезпечення безпеки. Об'єктний компонент - як єдність предмету (інтереси та цінності, які потребують захисту), носіїв цих інтересів і власників цінностей, а також загроз і небезпек цим інтересам і цінностям. Виокремлено такі елементи суб'єктно-організаційного компоненту: суб'єкти забезпечення певного виду безпеки; методи, засоби, інструменти, механізм їх діяльності; ресурсне забезпечення. Виявлено, що результат функціонування системи забезпечення безпеки надає змогу встановити рівень її дієвості та визначити напрямки її подальшого удосконалення і в цьому полягає значення результативного компонента досліджуваної системи. Констатовано, що формування і розвиток системи забезпечення безпеки певного виду зумовлюють різноманітні чинники і внутрішні/зовнішні, національного/глобального характеру, конструктивні/деструктивні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського