РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765746<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельник Я. Я. 
Антропогенез міграційних процесів у призмі постмодерну соціального права / Я. Я. Мельник // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 3 (т. 1). - С. 152-162. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто антропогенез міграційних процесів під призмою постмодерну соціального права. Зроблено акцент на тому, що міграційні процеси не тільки мають багатогранний, міждисциплінарний характер виникнення у свій причинній появі як феномен, але й тісно а, подекуди, прямо головним чином пов'язані зі станом соціальної безпеки в державі, власне, із правовою моделлю держави та її здатністю забезпечувати належний рівень соціальних права у країні. Автор, аналізуючи численні статистичні дані, судову практику та наукові доробки у сфері філософії права та соціального права, вбачає стійкий зв'язок міграційних процесів із ментальною втратою установки людини у справедливість соціального режиму та правопорядку, що тягне за собою зникнення/невизнання себе як повноцінного учасника правовідносин в державі. Як наслідок, соціально-правові коливання, коливання в нестабільності правової визначеності, забезпечення верховенства права, нестабільність і прояв криз, соціальних ризиків не надають можливості якісно планувати майбутнє як громадянина, бути гідним та достойним у світлі декларованих принципів права. У таких умовах громадянин-мігрант втрачає не що інше, як правовий/юридичний сенс реалізувати своє життя у цій країні. У зворотному зв'язку це негативно позначається на державній соціальній політиці, на спроможності держави виконати свої соціальні функції, а вслід за цим і слідує втрата людського потенціалу. Це позначається негативним чином на фінансово-соціальні сфері, на сфері ринку праці тощо. Також у зв'язку з активізацію міграційних процесів змінюється рельєф та кон'юнктура соціального права, адже, з одного боку, внаслідок його реконструкції відбувається перебудова юридичної конструкції та сенсу соціальних прав в державі. Автор доводить, що міграційні процеси є перманентним елементом антропогенезу соціального права. Висновок: соціальна та правова держава повинна мати ефективно діючий інструмент для забезпечення соціальної стабільності та соціальної безпеки на тлі міграційних процесів, а власне відповідну стратегію, визнану та прийняту на державному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського