РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765768<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікітіна І. М. 
Клініко-патогенетичні причини розвитку ускладнень при багатоплідній вагітності / І. М. Нікітіна, В. І. Бойко, Т. В. Бабар, Н. В. Калашник, Н. А. Іконописцева, А. В. Бойко, М. А. Болотна // Галиц. лікар. вісн. - 2020. - 27, № 1. - С. 4-7. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

З метою оцінки значення фактора росту плаценти (PIGF) у розвитку гестаційних ускладнень за багатоплідної вагітності проведено дослідження цього показника в сироватці крові 320 вагітних з багатопліддям у I триместрі, а також 40 вагітних з одноплідною вагітністю, котрі склали контрольну групу. Мета дослідження: вивчити вплив факторів росту плаценти на перебіг гестаційного процесу у разі багатоплідної вагітності. Рівень PIGF в сироватці крові визначали за допомогою методу твердофазного імуноферментного аналізу з використанням наборів моноклональних антитіл у першому триместрі вагітності. Показники системи гемостазу (судинно-тромбоцитарна та коагуляційна ланка) оцінювалися за загальноприйнятими методиками. Доплерометрія плацентарного та плодового кровотоку проводилася у маткових артеріях, артерії і вені пуповини, середній мозковій артерії плода. Встановено, що жінки з багатоплідною вагітністю входять до групи ризику розвитку гестаційних ускладнень - передчасних пологів у 67,8 % (p << 0,01), фетоплацентарної дисфункції, прееклампсії - у 17,5 % (p << 0,05) випадків. Виявлені порушення з боку судинно-тромбоцитарного та коагуляційного гомеостазу в I триместрі вагітності є основними факторами ризику дострокового переривання вагітності. Доведено, що низький рівень фактора росту плаценти в сироватці крові вагітних за багатопліддя у випадку розвитку передчасних пологів, фетоплацентарної дисфункції та прееклампсії (<$E111,23~symbol С~8,4>, <$E203,24~symbol С~6,4> та <$E305,86~symbol С~7,4> пг/мл) у порівнянні з відповідними показниками за одноплідної вагітності (<$E418,2~symbol С~10,4> пг/мл) є прогностичним маркером розвитку даних гестаційних ускладнень. Висновки: своєчасне проведення медикаментозної корекції гестаційних ускладнень за багатоплідної вагітності з використанням мікронізованого прогестерону, низькомолекулярних гепаринів, ангіопротекторів надало змогу пролонгувати вагітність за монохоріального типу плацентації на 3,2 тиж (до <$E34,2~symbol С~2,4> тиж), а у випадку з дихоріальною двійнею - до терміну доношеної вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.115-7 + Р716.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського