РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765855<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рогожа М. М. 
Феномен просопографії в історії науки й техніки: питання теорії та практики / М. М. Рогожа // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 52 (т. 2). - С. 259-265. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зміст поняття "феномен" сприйнято як пояснення незвичного, доступного на чуттєвому рівні, потім прийнятого розумом, що забезпечує осягнення його та вироблення чуттєвого досвіду, спрямованого на подальшого пізнання оточуючої дійсності та себе в ній. Для підготовки статті про біографії відомих особистостей на основі наявних і необхідних даних використовує методи просопографії. Спираючись на теоретичні узагальнення відомого історика Я. Дашкевича, побудовано виклад матеріалу статті за п'ятьма "блоками питань", відповідно їх диференціюючи. Вибір відомих в українській історії та науці персоналій (Євгена Харламповича Чикаленка (1861 - 1929), Олександра Михайловича Нікольського (1858 - 1942), Гната Єрмиловича Порохівського (1888 - 1950?), Миколу Івановича Гавриленка (1889 - 1971) обумовлений необхідністю охопити різні соціотопи, вважаючи представників достатньо репрезентативними. Виділено в їх іпостасях загальне й окремого, спільне й одиничне, індивідуальне кожного з них. Їх перехід до соціокультурного простору доби національно-визвольної боротьби був причинно обумовленим, - за радянського періоду - вимушеним. Частина з них зазнала гіркоти поразки боротьби, відступу, інтернування, еміграції... Інша залишилася в уже радянській Україні, зазнала зневажливого замовчування, підозр, політичних переслідувань, репресій, таборів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)5/6-8 + Ф513(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського