РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765891<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорошенко С. І. 
Поширеність зубощелепних аномалій у дітей віком 4 - 17-ти років / С. І. Дорошенко, С. М. Савонік // Сучас. стоматологія. - 2020. - № 5. - С. 70-73. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

За даними багатьох дослідників, поширеність зубощелепних аномалій (ЗЩА) у структурі стоматологічної захворюваності посідає третє місце після карієсу зубів і патології тканин пародонта й у середньому становить від 40 до 85 %, що зумовлює медичну та соціальну значущість проблеми і вимагає своєчасної діагностики цієї ортодонтичної патології та застосування найефективніших методів профілактики й лікування. Мета дослідження - установити поширеність ЗЩА серед дітей віком 4 - 17-ти років для своєчасної діагностики, розробки та впровадження у практику раціональних методів профілактики й лікування. Для вивчення поширеності ЗЩА було обстежено 2276 дітей в періоди тимчасового, змінного та постійного прикусу. Обстеження проводилось в організованих дитячих колективах м. Києва (дитячі садки, школи) й на кафедрі ортопедичної стоматології та ортодонтії ПВНЗ "Київський медичний університет". Усі пацієнти були розділені на три клінічні групи в залежності від періоду формування зубощелепного апарату. За результатами проведеного обстеження 2276 дітей віком від 4 до 17-ти років в організованих дитячих колективах визначено розповсюдженість, яка сягає 75,83 % від числа всіх оглянутих і характер ЗЩА. Зокрема, на першому місці за кількісним співвідношенням було діагностовано аномалії I класу Енгля - 42,48 %, на другому - II класу Енгля, - 22,75 %, третє місце посідає глибокий прикус - 12,03 %, четверте - перехресний прикус - 9,31 %, п'яте - пряме співвідношення щелеп - 6,32 %, шосте - відкритий - 3,38 %, сьоме місце - III клас Енгля - 3,16 % та останнє восьме місце займає "норма в ортодонтії" - ортогнатичний прикус - 0,57 %. Серед аномалій окремих зубів скупченість установлена у 58,28 %, діастема у 29,83 %, треми в 17,47 %, тортоаномалії у 17,49 % та вестибулярне положення зубів у 13,26 % осіб. Висновки: аналіз даних обстеження 2276 дітей в організованих дитячих колективах свідчить про високу поширеність ЗЩА, яка сягає 75,83 % від числа всіх оглянутих. Найбільш розповсюдженими аномаліями виявились аномалія I класу за Енглем, яку діагностували в 42,48 % осіб, II класу за Енглем - 22,75 % та скупченість зубів - у 58,28 % випадків. Значна розповсюдженість зубощелепних аномалій указує на необхідність своєчасної діагностики на їх ранніх формах, що дозволить вчасно скорегувати порушення й забезпечити нормальнии розвиток зубощелепноі системи дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.605.0 + Р11(4Укр)026.426.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського