РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766063<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поліщук О. 
Етос та естетичні основи міфотворчості в інтелектуальних і художніх практиках країн Східно-Центральної Європи / О. Поліщук // Укр. полоністика. - 2018. - Вип. 15. - С. 64-75. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Порушено питання про необхідність у сучасних умовах життя, особливо спільнот Східно-Центральних європейських країн, більш копітко дослідити особливу міфологему - міфологему "культурної винятковості" країни чи нації в інтелектуальних і художніх практиках. Здійснено аналіз її специфіки як соціально-культурного явища із врахуванням дилеми "мультикультуралізм- транскультура" і "глобалізм-локалізм". Серед новітніх міфів, які суттєво впливають на ціннісні орієнтації та стандарти життя конкретної спільноти, як стверджуємо, особливе місце має така міфологема, торкаючись "політики пам'яті". Вона покликана формувати з позицій локалізму громадську думку про унікальність країни чи нації та її культурних особливостей. Набуває популярності вона, передусім, у кризових умовах соціальних процесів у країні та її зносинах із іншими країнами, народам. Головне джерело її просування в соціумі - вплив масових комунікацій на громадську думку при символічному виробництві. Етос цього міфу спрямований на формування гордості за свою націю та її культуру, патріотизму в широкого загалу суспільства через звернення до історичних подій, особливих досягнень нації і т.п. Проте в XX - XXI ст. він має особливі риси: популяризацію його в суспільстві і масовій культурі забезпечують мас-медіа. Крім того, естетичні чи художні моменти мають значення при створенні і поширенні такого продукту при символічному обміні. Відтак стверджуємо про необхідність розгляду феноменів естезису та естезі в подібних новітніх міфах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в05 + Ю252:Ш1(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського