РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766153<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павленко Т. О. 
Рівні опромінення населення України в контексті плану дій щодо зменшення рівнів радону в повітрі приміщень = Exposure levels of Ukrainian population in the context of an action plan to reduce indoor radon levels / Т. О. Павленко, А. М. Сердюк, А. П. Оперчук, М. В. Аксьонов, М. А. Фризюк, О. Є. Тарасюк, О. В. Федоренко, О. В. Михайленко // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 25. - С. 220-229. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати й оцінити наявну інформацію щодо активностей радону в повітрі приміщень в контексті реалізації плану дій щодо радону. Об'єкт дослідження: рівні радону-222 у повітрі житлових будинків різних областей і відповідні радіаційні ризики для населення. Вимірювання проводили методом пасивної трекової радонометрії. Час експонування радонометрів становив не менше 30 діб в опалювальний сезон. Розрахунки радіаційних ризиків проводили за дозовими коефіцієнтами і математичними моделями МКРЗ. Встановлено, що референтний рівень 300 Бк/м<^>3 (радон газ) в цілому по країні перевищено у 16 % випадків. Середньогеометричне значення активностей радону склало 120 Бк/м<^>3 і варіює від 35 до 265 Бк/м<^>3 на рівні окремих областей, тобто активності радону на різних територіях країни можуть відрізнятися в 7,5 разу. Варіабельність активності радону на рівні окремих районів областей також значна. Встановлено, що за логнормального розподілу і середньогеометричного значення 75 Бк/м<^>3 активності радону відрізняються майже у 10 разів на рівні окремих районів. Аналіз радіаційних ризиків населення встановив, що прогнозна смертність від радонового раку легенів на території України оцінюється у майже 8900 випадків щорічно, а прямі економічні збитки для країни - більш ніж 450 млн доларів на рік. Висновки: дослідження рівнів радону встановили значну варіабельність його активностей на рівні окремих регіонів. Референтний рівень перевищено у 16 % будинків, але на рівні окремих областей відсоток перевищень варіює від 0,1 до 43,0 %. Інформація про рівні радону у будинках майже третини території країни відсутня. З метою ефективної реалізації плану дій має сенс запровадити зонування територій щодо радононебезпечності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 + Р121.840

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського