РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766157<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Талерко М. М. 
Реконструкція радіоактивного забруднення території України йодом-131 в початковий період Чорнобильської аварії з використанням чисельної моделі WRF = Reconstruction of the radioactive contamination of the territory of Ukraine by iodine-131 during initial period of the Chornobyl accident using the results from numerical model WRF / М. М. Талерко, Т. Д. Лев, В. В. Дроздович, С. В. Масюк // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 25. - С. 285-299. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - виконати реконструкцію динаміки випадань <$Enothing sup 131 roman I> та їх об'ємних концентрацій у повітрі в гострий період Чорнобильської аварії в населених пунктах України за допомогою мезомасштабної моделі атмосферного перенесення pадіонуклідів LEDI з використанням результатів розрахунків числової моделі прогнозу погоди WRF як вхідної метеорологічної інформації; порівняти одержані результати з результатами попередньої реконструкції та наявними даними вимірювань забруднення грунту. Об'єкт дослідження: нижній шар атмосфери і земна поверхня території України, радіоактивно забруднені внаслідок Чорнобильської аварії. За допомогою лагранжово-ейлерової дифузійної моделі LEDI проведено моделювання розповсюдження <$Enothing sup 131 roman I> в атмосфері на території України та його осадження на земну поверхню в початковий період Чорнобильської аварії. Вхідними даними для моделі атмосферного перенесення були результати обчислень деталізованих полів метеорологічних параметрів з використанням мезомасштабної моделі прогнозу погоди WRF, адаптованої для території України. На основі результатів моделювання атмосферного перенесення радіоактивних викидів з аварійного блоку ЧАЕС з використанням сучасної мезомасштабної моделі числового прогнозу погоди WRF розраховано добові випадання та середньодобові об'ємні активності <$Enothing sup 131 roman I> у приземному шарі повітря за період з 26 квітня по 7 травня 1986 р. для 30 352 населених пунктів всіх областей України, включаючи 1263 населених пункти в Київській, 1717 - в Житомирській та 1570 - в Чернігівській областях. Висновки: показано, що метод математичного моделювання атмосферного перенесення радіонуклідів, поєднаний з використанням сучасної мезомасштабної моделі числового прогнозу погоди WRF, є корисним інструментом для детальної реконструкції динаміки полів радіоактивного забруднення повітря і земної поверхні в гострий період Чорнобильської аварії. Уточнена та розширена за кількістю населених пунктів база модельних значень добових випадань і середньодобових значень об'ємної активності <$Enothing sup 131 roman I> у приземному повітрі може бути використана в задачі реконструкції доз опромінення щитоподібної залози населення України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського