РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766160<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коркушко О. В. 
Застосування кверцетину для корекції порушень функціонального стану ендотелію судин (клініко-експериментальне дослідження) = Application of quercetin for correction of the impairment of the functional state of the endothelius of vessels (clinical and experimental study) / О. В. Коркушко, Є. М. Горбань, О. В. Бондаренко, І. А. Антонюк-Щеглова, С. С. Наскалова, О. В. Паршиков, Н. О. Утко, А. В. Гавалко, В. Б. Шатило, Г. В. Дужак // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 25. - С. 321-337. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Мета роботи - в експерименті дослідити вплив кверцетину на NO-залежні реакції ізольованих судин за участі ендотелію і периваскулярної жирової тканини (ПВЖТ) після одноразового рентгенівського опромінення щурів у сублетальній дозі; у клінічному дослідженні вивчити вплив тривалого застосування кверцетину на функціональний стан ендотелію мікросудин у хворих літнього віку з метаболічним синдромом. Експериментальні дослідження проведено на фрагментах судин, одержаних від дорослих щурів-самців (7 - 8 міс.) контрольної групи, у тварин, які зазнали одноразового рентгенівського опромінення у дозі 7 Гр, та опромінених у такій же дозі тварин, які упродовж 14 діб тричі на тиждень одержували перорально кверцетин із розрахунку 10 мг/кг маси тіла. Фрагменти торакального відділу аорти (ТА) і мезентеріальної артерії (МА) очищували від периваскулярної жирової тканини (ПВЖТ-) або залишали неочищеними (ПВЖТ+), а потім розрізали на кільця (до 2 мм). Вимірювали амплітуду скорочення кілець ТА і МА під дією фенілефрину (РЕ, <$E3~times~10 sup -6> М), амплітуду скорочення кілець ТА і МА за присутності конкурентного блокатора NO-синтази метилового ефіру N-нітро-L-аргініну (HA, 10<^>-5 M), амплітуду розслаблення кілець ТА і МА за присутності N-ацетилцистеїну (АЦ, 10<^>-4 М). У клінічному дослідженні обстежено 110 хворих з критеріями МС згідно з АТР III (2001). Пацієнти основної групи упродовж 3 міс. одержували кверцетин того ж виробника, 80 мг тричі на добу, хворі контрольної групи одержували плацебо. Одноразове R-опромінення порушує регуляцію скоротливої функції ТА та МА, про що свідчать зміни скоротливих реакцій ізольованих фрагментів цих судин у відповідь на дію вазоактивних сполук. Курсове застосування кверцетину у опромінених щурів призводить до нормалізації скоротливих і дилататорних реакцій судин за рахунок часткової корекції метаболізму NO в ендотелії та ПВЖТ. У більшості хворих (69 %), які одержували кверцетин, під час проведення проби з постоклюзивною гіперемією відмічено статистично значуще збільшення максимальної об'ємної швидкості шкірного кровотоку і тривалості періоду відновлення до початкового рівня, що свідчить про покращання вазомоторної функції ендотелію мікросудин. Висновки: курсове застосування кверцетину покращує функціональний стан ендотелію мікросудин у людей літнього віку з метаболічним синдромом, нормалізує скоротливі і дилататорні реакції судин у опромінених щурів за рахунок часткової корекції метаболізму NO в ендотелії та ПВЖТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р410.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського