РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766168<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дягіль І. С. 
Перебіг хронічної мієлоїдної лейкемії у осіб, які зазнали дії іонізуючого випромінювання внаслідок Чорнобильської аварії = Chronic myeloid leukemia course in persons exposed to ionizing radiation as a result of the Chornobyl accident / І. С. Дягіль, І. В. Дмитренко, В. В. Шолойко, В. Г. Федоренко, Т. Ю. Шляхтиченко, О. О. Петруша, З. В. Мартіна, А. О. Товстоган, Ю. О. Сілаєв, З. В. Ступакова, Ж. М. Мінченко // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 25. - С. 443-455. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - надати характеристику особливостям перебігу хронічної мієлоїдної лейкемії (ХМЛ) та відповіді на лікування серед опромінених внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) пацієнтів на основі оцінки клініко лабораторних і клінічних параметрів. Обстежено 33 особи із ХМЛ, які зазнали дії іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на ЧАЕС. Групу порівняння склали 725 пацієнтів із ХМЛ без радіаційного анамнезу. Усі пацієнти знаходилися в хронічній фазі захворювання. Використовували клініко гематологічні та молекулярно генетичні методи дослідження. Пацієнти, які зазнали впливу радіаційного випромінювання, не відрізнялись особливостями маніфестації ХМЛ у порівнянні з пацієнтами без радіаційного анамнезу, проте для них визначалася низька ефективність до терапії іматинібом. У групі учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС статистично значуще переважали випадки розвитку первинної резистентності у порівнянні з групою жителів радіаційно забруднених територій і групою порівняння. Виявлено статистично значуще підвищення частоти втрати досягнутої повної цитогенетичної відповіді на терапію іматинібом у пацієнтів, яких було евакуйовано або вони мешкали на радіаційно контамінованих територіях у порівнянні з пацієнтами без радіаційного анамнезу. Визначено асоціативний зв'язок між впливом радіаційного фактора та вірогідністю втрати досягнутої повної цитогенетичної відповіді на терапію іматинібом в цій групі пацієнтів. Висновки: наявність радіаційного опромінення в анамнезі навіть за багато років до дебюту ХМЛ, є несприятливим середовищним фактором, який зумовлює розвиток резистентності до терапії іматинібом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р411.022.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського