РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766180<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бебешко В. Г. 
Прогноз перебігу гострих лейкемій у дітей після аварії на ЧАЕС залежно від обміну заліза = Prognosis of acute leukemia depending on the iron metabolism parameters in children after Chornobyl nuclear power plant accident / В. Г. Бебешко, К. М. Бруслова, Л. О. Ляшенко, Н. М. Цвєткова, Л. О. Гончар, С. Г. Галкіна, А. Л. Зайцева, Л. С. Резнікова, С. М. Яцемирський, Л. О. Цвєт // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 25. - С. 390-401. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - визначити вплив обміну заліза на прогноз перебігу гострих лімфобластних (ГЛЛ) та мієлобластних лейкемій (ГМЛ) у дітей після Чорнобильської аварії на етапах хіміотерапії. Обстежено 333 дитини (295 з ГЛЛ, 38 з ГМЛ) на етапах хіміотерапії. До групи порівняння увійшло 93 дитини. Враховували варіанти гострих лейкемій, виживаність хворих, рецидиви, випадки смерті, показники обміну заліза (морфометричні параметри еритроцитів, концентрація заліза, феритину і трансферину у сироватці кроваі, коефіцієнт насичення трансферину залізом), прояви дизеритропоезу, сидеробласти в кістковому мозку та дози опромінення хворих. У 295 хворих на ГЛЛ було встановлено такі варіанти лейкемій: про-В-ГЛЛ - у 23, "загальний" тип ГЛЛ - у 224, пре-В-ГЛЛ - у 29, Т-ГЛЛ - у 19. У 38 пацієнтів діагностували ГМЛ (11 - М1, 19 - М2; 8 - М4). Дози опромінення хворих на гостру лейкемію становили (<$E2,78~symbol С~0,10>) мЗв і вони не корелювали з клініко-гематологічними показниками та варіантом хвороби. Частота рецидивів і коротша виживаність були у пацієнтів, хворих на Т-ГЛЛ, про-В-ГЛЛ та ГМЛ з рівнями сироваткового феритину понад 500 нг/мл (p << 0,05). Частка дітей з нормохромно-нормоцитарними анеміями і проявами дисплазії елементів еритроїдного ряду була більша за ГМЛ, ніж у разі ГЛЛ. Вміст сироваткового феритину у пацієнтів підвищувався під час проведення хіміотерапії і був нижчий за початковий лише в період ремісії. Трансферин був достовірно перевантажений залізом: коефіцієнт насичення трансферину залізом - (<$E70,2~symbol С~2,3>) % у порівнянні з групою контролю - (<$E32,7~symbol С~2,1>) %. Встановлено зворотний кореляційний зв'язок між коефіцієнтом насичення трансферину залізом і виживаністю хворих (rs = -0,45). Встановлено прямий кореляційний зв'язок між числом гранул заліза в еритрокаріоцитах та рівнем сироваткового феритину (rs = 0,43), що свідчить про явища неефективного еритропоезу. Висновки: встановлено негативний вплив надлишку заліза в організмі хворих на стан гемопоезу, прояви неефективного еритропоезу та перебіг гострих лейкемій у дітей. Зміни ферокінетичних процесів у дітей можуть лежати в основі лейкемогенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022-3 + Р733.569.411-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського