РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766214<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коман М. М. 
Визначення напряму та швидкості вітру за супутниковими зображеннями для території України / М. М. Коман // Укр. гідрометеорол. журн. - 2020. - № 26. - С. 24-36. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - визначення напряму і швидкості вітру на знімках з геостаціонарних штучних супутників Землі та нанесення двовимірних векторів вітру, величина та напрямок яких відповідає швидкості та руху хмарних мас, на супутникове зображення для застосування у системі короткострокового прогнозу небезпечних погодних явищ для території України. Для роботи методики необхідно виділити хмарні області на супутниковому зображенні, використовуючи пороговий метод. Після чого на основі особливості розподілу температури яскравості між двома модулями відстеження (частини зображення, між якими проводиться порівняння двох послідовних супутникових зображень) визначається максимальний коефіцієнт кореляції для інфрачервоної температури яскравості, що відповідає переміщенню хмарних мас і встановлює початок і кінець вектора напряму вітру. Для визначення оптимального застосування методики для території України проведено аналіз точності між різними розмірами модулей відстеження. Під час аналізу було виявлено, що точність визначення напряму вектору вітру залежить від розміру модуля відстеження - чим більший модуль відстеження, тим точніше визначається напрям вектора, але, враховуючи часовий інтервал між зображеннями у 15 хв, оптимальним для застосування на території України є алгоритм з модулем відстеження <$E5~times~5> пікселів. Також, здійснено порівняння роботи методики з даними прогностичних моделей ICON та GFS. Напрям руху повітряних мас за результатами роботи алгоритму виявився більш надійним, ніж дані прогностичних моделей, оскільки алгоритм аналізує переміщення повітряних мас в реальному часі, а прогностичні моделі розраховують утворення і переміщення повітряних мас завчасно (з інтервалом у часі від декількох до десятків годин). Числовий прогноз швидкості вітру моделей ICON та GFS є більш точним, оскільки алгоритм визначає швидкість вітру за переміщенням хмарних мас на супутникових зображеннях, а прогностичні моделі під час розрахунків беруть до уваги декілька факторів (поля тиску, розвиток і подальшу еволюцію циклонів, антициклонів, географічні характеристики місцевості та ін.), що робить їх більш реалістичними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д237.2 + Д23 с141.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського