РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766218<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кирнасівська Н. В. 
Агрокліматична оцінка клімату грунтів Північного Причорномор'я на прикладі кукурудзи / Н. В. Кирнасівська, І. Г. Шулякова // Укр. гідрометеорол. журн. - 2020. - № 26. - С. 68-77. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Клімат грунту - це природний ресурс території і компонент природного середовища. Велике значення має грунтовий клімат для рослинництва - проростання насіння сільськогосподарських культур, перезимівлі озимих рослин та багаторічних трав, ріст кореневої системи та надземної маси рослин в ході вегетації, продуктивність самих рослин. Роль клімату грунту чітко проявляється також в критичні до вологи і тепла періоди, коли нестача чи надлишок вологи і низька або висока температура в верхніх шарах грунту можуть різко відзначитися на реакції рослин до умов природного середовища і тим самим на їх продуктивності. Вивчаючи клімат грунту, можна регулювати його відповідно до потреб сільського господарства. У зв'язку з вищесказаним метою роботи є визначення кількісних характеристик клімату грунту території Північного Причорномор'я стосовно кукурудзи. Об'єкт дослідження - територія Північного Причорномор'я. Предмет дослідження - клімат грунту. В роботі використано класичні методи агрокліматичних розрахунків і узагальнень. Надано результати агрокліматичної оцінки клімату грунту Північного Причорномор'я стосовно кукурудзи по теплових ресурсах грунтів та ресурсах вологи і вологозабезпеченості культури. Наведено результати кількісної агрокліматичної оцінки термічного режиму грунтів різного механічного складу у Північному Причорномор'ї за наступними показниками: надати переходу температури грунту через <$E10~symbol Р roman C> навесні і восени на поверхні грунту і на глибинах 10, 20 см; тривалість теплого періоду з температурою вище <$E10~symbol Р roman C> на грунтах різного механічного складу; сума активних температур вище <$E10~symbol Р roman C> на поверхні грунту і на її глибинах. Наведено результати агрокліматичної оцінки ресурсів вологи та вологозабезпеченості даної території за такими основними показникам: оптимальна водопотреба, фактична водопотреба, випаровуваність; коефіцієнт вологозабезпеченості; показник зволоження Г. Т. Селянинова і показник зволоження Д. І. Шашко за теплий період з температурою вище <$E10~symbol Р roman C>. Виконано кількісну оцінку залежності між вологозапасами в грунті на різних глибинах (0 - 20 см, 0 - 50 см, 0 - 100 см) та запасами продуктивної вологи при найменшій вологоємності і вологозабезпеченості кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.280

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського