РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766361<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Oleksyn K. Z. 
Early prevention of occlusal disorders of dental arches = Рання профілактика оклюзійних порушень зубних рядів / K. Z. Oleksyn, M. M. Rozhko // Архів клініч. медицини. - 2020. - № 2. - С. 9-14. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Оклюзія - це змикання зубних рядів або окремих груп зубів протягом більшого чи меншого відрізку часу. Одним із факторів оклюзійних порушень є карієс. В економічно розвинутих країнах ураженість населення сягає 95 - 98 %. Каріозний процес викликає зміни розташування точок в оклюзійному контакті, що є причиною виникнення атипових рухів нижньої щелепи. Як наслідок, спостерігається перевантаження зуба й утворення оклюзійної травми. Мета дослідження - профілактика оклюзійних порушень з використанням методу реставраційного відновлення уражених жувальних поверхонь з урахуванням функціональної анатомії та подальшій перевірці оклюзійних співвідношень за допомогою комп'ютеризованої системи T-Scan Novus. Для цього було обрано 90 студентів 1 - 3 курсів ІФНМУ віком 17 - 20 років, які мешкають у регіонах з низьким рівнем фтору, з яких у половини наявні каріозні ураження перших молярів, а в інших 45-ти - реставраційні відновлення було проведено без урахування оклюзійних детермінант. Лікування проводилось за методами прямого й непрямого реставраційного відновлення оклюзійних поверхонь. У роботі наведено результати перерозподілу оклюзійних контактів за каріозного ураження першого моляра (зменшення жувального навантаження на ураженому зубі, виникнення перенавантаження на зубі із більшою площею оклюзійної поверхні) та реставраційного відновлення першого моляра без урахування вимог функціональної анатомії (акцент оклюзії виникає безпосередньо на ньому). Подальше відновлення жувальних поверхонь уражених зубів з урахуванням оклюзійних детермінант та повторний аналіз оклюзії показало рівномірний розподіл жувального тиску на молярах. Одержані дані свідчать про ефективність створеного лікувально-профілактичного комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40 + Р665.621.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського