РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766397<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабінець Л. С. 
Оцінювання панкреатотропної і суглобової ефективності внутрішньоклітинного системного ензиму при остеоартрозі / Л. С. Бабінець, І. М. Галабіцька // Сімейна медицина. - 2020. - № 5/6. - С. 66-69. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Не дивлячись на успіхи сучасної доказової медицини, лікування остеоартрозу (ОА) залишається складною і невирішеною проблемою. Модифікація способу життя дещо покращує стан пацієнта з ОА, проте ведення пацієнта з ОА без медикаментозної терапії, яка є загалом симптоматичною, практично неможливе. Мета дослідження - аналіз ефективності використання препарату внутрішньоклітинного ситемного ензиму у комплексній терапії хворих на первинний ОА у коморбідності із зовнішньосекреторною недостатністю підшлункової залози (ЗСН ПЗ) для корекції патологічних процесів, що розвиваються у пацієнтів. Обстежено 69 пацієнтів з первинним ОА у коморбідності із зовнішньосекреторною недостатністю ПЗ. Діагноз ОА встановлювали на основі діагностичних критеріїв Американської колегії ревматологів (ACR, 2018), Європейської асоціації ревматологів (European League Against Rheumatism, EULAR, 2018), Американської академії хірургів-ортопедів (AAOS, 2018), Міжнародного товариства з вивчення ОА (OARSI, 2019). Дослідження суглобів включало огляд, пальпацію, об'єктивну оцінку болю. Симптоми ОА оцінювали також за індексами Лекена і тестом Харріса. Для оцінювання стану ЗСН ПЗ визначали вміст фекальної <$Ealpha>-еластази та проводили аналіз копрограми. Пацієнтів було розподілено на дві групи: хворі 1-ї групи одержували лікування первинного ОА згідно з міжнародними рекомендаціями, хворі 2-ї групи додатково одержували внутрішньоклітинний системний ензимний препарат. Після проведеного лікування у пацієнтів 1-ї групи спостерігалася статистично значуща тенденція до погіршення показників фекальної <$Ealpha>-еластази та копрограми (p << 0,05), у 2-й групі спостерігалося статистично значуще покращання даних показників (p << 0,05). Також було виявлено статистично значуще покращання показників перебігу первинного ОА в обох досліджуваних групах (p << 0,05), проте у 2-й групі лікувальний ефект був статистично значущо вагоміший (p << 0,05). Заключення: спостерігали статистично значущу позитивну динаміку показників ЗСН ПЗ та перебігу первинного ОА у 2-й групі щодо таких у 1-й групі після проведеного лікування (p << 0,05). Це свідчить про доцільність використання внутрішньоклітинного системного ензимного препарату під час лікування пацієнтів з первинним ОА у коморбідності із захворюваннями, що супроводжуються ЗСН ПЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1-52 + Р413.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського