РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766422<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Добряк Д. С. 
Стан і перспектива розвитку еколого-економічної інтегрованості землекористування в агросфері / Д. С. Добряк, О. І. Дребот, П. П. Мельник, Л. І. Сахарнацька // Збалансов. природокористування. - 2020. - № 3. - С. 5-23. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Висвітлено суть поняття інтегрованості взагалі і конкретно землекористування в агросфері. Обгрунтовано всебічний аналіз екологічного й економічного стану землекористування в сільськогосподарському виробництві, використання й охорони земельних ресурсів, акцентовано, що у процесі здійснення Земельної реформи в Україні відбулися суттєві трансформації у формах власності на землю та формах господарювання. Земля ж, виробничий ресурс, набула економічної, бонітетної та грошової оцінки. Земельні ділянки, крім державної власності, набули комунальної та приватної власності. Незважаючи на вказані трансформації, якість земельних ресурсів погіршується, що досить чітко видно на основі динаміки вмісту гумусу (основного ресурсного потенціалу) більш ніж за 100 останніх років, наявність значних плям деградованих земель у складі орних, що негативно впливає на навколишнє середовище, в тому числі і життєдіяльність. Висвітлено також суть і структуру агросфери в сучасних умовах, важливою складовою є агроландшафти, які динамічно втрачають екологічну стабільність у результаті нераціонального використання земельних ресурсів, не дотримуючись створення важливого фітосанітарного заходу по їх охороні. У роботі увагу приділено формуванню незалежного землекористування сімейних фермерських господарств, господарств на приватно-орендних відносинах та інших з приводу їх інтегрованості щодо суспільного виробництва. Передусім, це стосується дрібних сімейних господарств, які виробляють товарну продукцію, але є не конкурентоспроможними завдяки повній механізації виробничих процесів хоча і надають відповідний вклад у продовольче забезпечення держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського