РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766436<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасічник Н. А. 
Мультиспектральна листкова діагностика стресів технологічного характеру на посівах ріпаку озимого / Н. А. Пасічник, В. П. Лисенко, О. О. Опришко // Збалансов. природокористування. - 2020. - № 3. - С. 145-151. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Стреси технологічного характеру є актуальним викликом для озимих культур і зокрема ріпаку під час промисловому виробництва і за масового використання агрохімії та засобів захисту рослин. Ефективні реанімаційні заходи можливі лише на початкових етапах вегетації і потребують достовірної та доступної інформації про стан посівів. Мета роботи - розроблення індексу за результатами аналізу мультиспектральних знімків із високою просторовою розрізненістю, одержаних завдяки БПЛА для ідентифікації стресів технологічного характеру. Під час польових досліджень 30.10.2019 р. встановили, що на вражених ділянках, рослини мають аномальне забарвлення двох нижніх листків, а саме жовтого і червоного кольору. Для ідентифікації вражених рослин було запропоновано використовувати образ об'єкта, заснований на співвідношенні кількох каналів одночасно, які надають змогу розрізняти вражені та здорові рослини, грунт і листки аномального забарвлення. Запропоновано використовувати індекси RRL (ріпак червоний лист - rape red leaf), які є індикатором технологічного характеру стресу, а саме RRLgr, розрахований на виключно оптичний діапазон та індекс RRLm (канали зелений - G , червоний - R, межовий червоний - Re та ближній інфрачервоний - NIR). Такі індекси зручні для проведення моніторингу стану посівів ріпаку й автоматизованої обробки даних. Встановлено, за моніторингу посівів ріпаку у фазі вегетації 6 - 8 листків, вражених внаслідок технологічних стресів, за допомогою Slantrange 3p заввишки 100 м, для індексів RRLgr та RRLm характерне аномальне забарвлення листків, яке було зафіксовано у 1,5 і 2,1 % від загальної площі рослин на ділянці відповідно. Використання мультиспектрального аналізу надає змогу одержати можливість диференційованої ідентифікації технологічних стресів із різним проявом враження. За стандартної для Slantrange 3p висоти польоту 100 м фіксація аномального забарвлення у 1,5 % від загальної площі рослин ріпаку озимого є підставою для організації додаткового наземного обстеження ідентифікованих ділянок посівів ріпаку озимого.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського