РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766491<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дігтяр В. А. 
Математичний розрахунок та значення коефіцієнта відновлення форми грудної клітки при плануванні торакопластики вродженої лійкоподібної деформації грудної клітки / В. А. Дігтяр, М. О. Камінська, О. В. Яресько // Травма. - 2021. - 22, № 1. - С. 26-32. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вроджена лійкоподібна деформація грудної клітки (ГК) характеризується різним за глибиною і шириною заглибленням грудини і передніх відділів ребер. Формоутворення, його прогнозування, розрахунок деформованого стану ГК та їх вивчення при плануванні торакопластики за D. Nuss із приводу цієї патології є важливою проблемою ортопедії та торакальної хірургії. Мета роботи - розрахунок коефіцієнта відновлення форми ГК шляхом співвідношення глибини лійкоподібної деформації та розміру ГК у фронтальній площині до та після математичного моделювання торакопластики за D. Nuss. Для оцінки переміщень ребер залежно від глибини деформації ГК h були побудовані дві моделі. Перша модель становить собою плоску раму на опорах, елементи якої складаються з хрящових частин ребер і грудини. Для даної моделі визначалась залежність зусилля F, що необхідне для виправлення глибини деформації ГК. Друга модель становить собою вигнутий стрижень, що моделює ребро, до одного з кінців якого прикладене опорне навантаження, обчислене при аналізі першої моделі. Для даної моделі визначалося переміщення точки фіксації пластини під дією заданого зусилля. Для отримання більш точних результатів були проведені дослідження методом скінченних елементів на моделі ГК. Змодельовано виправлення глибини лійкоподібної деформації без фіксації пластини до ребер. Проведена оцінка переміщень ділянок ребер у місці фіксації пластини при різній глибині лійкоподібної деформації ГК: h = 2 - 5 см. Аналіз результатів розрахунку показав, що після виправлення глибини деформації ГК відбувається зменшення її розміру у фронтальній площині. Так, при максимальній глибині деформації h = 5 см медіальне відхилення ділянок ребер у місці фіксації пластини відбулося на 2,4 см. Висновки: установлена залежність між глибиною лійкоподібної деформації та розміром ГК у фронтальній площині при моделюванні новоутвореної форми ГК при торакопластиці за D. Nuss. Математично розраховано коефіцієнт відновлення форми ГК, що становить 2 (<$E 2 DELTA~=~h>), де h - глибина лійкоподібної деформації. Практичне значення встановленого коефіцієнта полягає в тому, що при плануванні торакопластики та наданні форми пластині відстань між її латеральними кінцями, що відтворює форму ГК та прилягає до ребер, перед корекцією лійкоподібної деформації повинна бути зменшена на 1/2 h, де h - глибина лійкоподібної деформації, для повноцінного прилягання до ребер у післяопераційному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.230.53-5

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського