РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766620<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орлов О. О. 
Ionoxalis tetraphylla (Oxalidaceae), новий ефемерофіт у флорі України / О. О. Орлов, М. В. Шевера // Чорномор. ботан. журн. - 2020. - 16, № 4. - С. 282-289. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Подано відомості про знахідку Ionoxalis tetraphylla (Cav.) J. Rose (Oxalis tetraphylla Cav.) (Oxalidaceae), нового для флори України виду адвентивних рослин. Вид має центральноамериканське походження, його первинний ареал охоплює Мексику, Панаму, Гватемалу, Коста Ріку, Карибські острови. Вторинний ареал поширюється на Європу, Азію, Австралію. Вид був знайдений у сусідніх з Україною країнах, зокрема в Росії та Білорусі. Як вид, що натуралізувався, він був відмічений у деяких країнах Південної Європи. Основними центрами культивування виду в Україні є Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України, Ботанічний сад (БС) ім. акад. О. В. Фоміна Київського національного університету (НУ) ім. Тараса Шевченка, БС Харківського НУ ім. В. Н. Каразіна, БС Дніпровського НУ ім. Олеся Гончара, БС Таврійського НУ ім. В. І. Вернадського, Сирецький дендрологічний парк (Київ), а також приватні сади та зелені господарствав Києві та Київській обл., Одесі, Кам'янець-Подільському (Хмельницька обл.) та, безумовно, в інших регіонах країни. Дані щодо спонтанного поширення рослин видуз місць культури дотепер в Україні відсутні. Вперше здичавілі рослини I. tetraphylla зафіксовані у 2019 році у с. Довжик Житомирського р-ну Житомирської обл. Вони відмічені на узліссі старого соснового лісу, біля стежки рослини пережили зиму 2019 - 2020 роках. Наведено таксономічні, морфологічні, географічні (первинний тавторинний ареали) та екологічні характеристики виду. За часом занесення вид єкенофітом, за способом занесення - ергазіофітом, за ступенем натуралізації в Україні - ефемерофітом. Досліджений вид є мезотрофом, мезофітом, сцио-геліофітом. В умовах України він рясно цвіте, але майже ніколи не утворює насіння тарозмножується вегетативно і дочірніми цибулинками. Представлено картупоширення виду (спонтанно та в культурі) в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.92*85(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського