РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766629<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гордієнко О. І. 
Вивчення впливу кількісних факторів на фармакотехнологічні властивості порошкових мас і таблеток із рослинними екстрактами та ефірною олією / О. І. Гордієнко, Т. А. Грошовий // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 1. - С. 35-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розроблено фармацевтичну композицію у формі таблеток на основі сухих екстрактів трави герані криваво-червоної, герані сибірської та ефірної олії шавлії мускатної. Мета роботи - оптимізація складу таблеток і вибір необхідних допоміжних речовин та їх кількість. Для того, щоб вивчити вплив 10 кількісних факторів на властивості порошкових мас і основні показники якості таблеток із рослинними екстрактами та ефірною олією, було використано метод випадкового балансу. Одержані порошкові суміші і таблетки на їх основі піддавали визначенню таких фармакотехнологічних показників: насипна густина, густина після усадки, текучість, кут природного укосу, однорідність маси, стійкість таблеток до роздавлювання, стираність, час розпадання, функція бажаності. Фармакотехнологічний показник насипна густина поліпшується у разі збільшення кількості крохмалю прежелатинізованого, манітолу 60, емкомпресу, а також за зменшення кількості неусіліну UFL2 та неусіліну US2. Щодо густини після усадки, то значний вплив на неї має неусілін US2, у разі збільшення вмісту якого зменшується цей показник. У разі введення більшої кількості неусіліну US2, манітолу 60, крохмалю прежелатинізованого, лудіпресу, емкомпресу та магній стеарату значення кута природнього укосу поліпшується. Найбільший вплив на текучість має середня маса, за її зменшення цей показник поліпшується. Те саме відбувається у разі введення неусіліну UFL2 неусіліну US2, крохмалю прежелатинізованого та магній стеарату. Однорідність маси всіх серій таблеток коливається в межах до <$Esymbol С~5> %, а стираність - до 1 %, що відповідає вимогам Державної фармакопеї України. Також, незважаючи на одержані результати, всі серії таблеток виявилися дуже міцними, із найменшою стійкістю до роздавлювання - 159 Н. Розпадання таблеток коливається в межах до 6 хв. Оцінивши результати діаграм розсіювання всіх фармакотехнологічних показників, а також функції бажаності, для подальших досліджень обрано неусілін US2, МКЦ 102, натрій кроскармелозу, манітол 60 та магній стеарат. Середню масу таблеток доцільно збільшити до 0,55 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського