РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766630<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бурлака Б. С. 
Оптимізація складу назального лікарського засобу з антагоністом інтерлейкіну-1 beta / Б. С. Бурлака // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 1. - С. 43-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У разі розроблення нових ефективних і безпечних лікарських засобів (ЛЗ) вагоме місце займає питання забезпечення стабільності лікарської форми. При цьому суттєвий внесок у цю проблему вносить безпосередньо природа активного фармацевтичного інгредієнта. На основі проведених експериментальних досліджень було визначено склад основи-носія назального ЛЗ з рецепторним антагоністом інтерелейкіну-1 (IL-1ra), а також виявлено необхідність додавання консерванта. Однак, акцентуючи увагу на пептидній природі біологічно активного компонента IL-1ra, потрібно враховувати можливу недостатню стабільність під час зберігання препарату зі зміною pH середовища. Мета роботи - оптимізувати склад назального лікарського засобу з антагоністом інтерлейкіну (IL-1ra) для підвищення його стабільності під час зберігання. Як активний фармацевтичний інгредієнт використовували напівфабрикат-розчин рецепторного антагоніста інтерелейкіну-1 (IL-1ra). Допоміжними речовинами слугували: натрій карбоксиметилцелюлоза, твін-80, D-пантенол, трилон Б, бензалконію хлорид. Для забезпечення відповідного значення pH застосовували фосфатні буферні розчини, які готували згідно з ДФУ 2 вид. Вивчення деяких показників фармацевтичної доступності (показників кінетики) здійснювали шляхом дослідження вивільнення активного компонента із лікарської композиції з використанням методу рівноважного діалізу у воду очищену. Рівноважний діаліз виконували крізь целофанову плівку купрофан за <$E37~symbol С~0,5~symbol Р roman C> у дифузних чарунках Франца (Franz Diffusion Cell System). Вміст IL-1ra у діалізаті визначали спектрофотометрично через певні проміжки часу. В результаті виконаних фармакотехнологічних досліджень щодо оптимізації складу назального засобу з IL-1ra встановлено, що розроблений назальний засіб з IL-1ra потребує додавання стабілізаторів до складу рецептури. Виявлено, що застосування як стабілізаторів фосфатного буферного розчину з pH 6,0 та трилону Б забезпечує належне вивільнення діючої речовини з лікарської форми та корегує стабільність водневого показника упродовж тривалого часу. Одержані результати показників кінетики свідчать, що вивільнення IL-1ra з назальної форми підпорядковується рівнянню першого порядку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського