РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766644<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Круглов І. О. 
Структурні дефекти у багатошаровій наносистемі Ni/Cu/Cr/Si, індуковані термічним та йонним впливами / І. О. Круглов, Л. М. Капітанчук, Т. Ішикава, С. І. Сидоренко, С. М. Волошко // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 2. - С. 183-208. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Досліджено структурні та концентраційні зміни у багатошаровій наносистемі Ni(25 нм)/Cu(25 нм)/Cr(25 нм) на монокристалічній підкладинці Si(100) за умов термічної обробки у кисневмісній та нейтральній атмосферах за температури <$E450~symbol Р roman C>, а також додаткового іонного (Ar<^>+) опромінення з енергією 800 еВ та флюенсом <$E5,6~cdot~10 sup 16> іон/см<^>2. Проаналізовано вплив різної вихідної дефектності структури зразків на ефект розмірної нестабільності, який проявляється шляхом формування мікропор, концентраційні зміни, зокрема насичення домішками, а також механізми та закономірності дифузійних процесів. З цією метою використано синхротронне випромінювання на матеріалознавчому бімлайні BL44B2 RIKEN центру SPring-8, методи Оже-електронної спектроскопії (Jamp-9500F, Jeol) та сканувальної електронної мікроскопії. З'ясовано, що за умов термічної обробки в атмосфері аргону вихідна структура плівки практично не впливає на еволюцію дефектів та характер дифузійних процесів. Водночас, відпал в аргоні у всіх випадках пришвидшує дифузію Ni у шар Cu за об'ємним механізмом та дифузію Cu у шар Ni за зернограничним механізмом у порівнянні із відпалом у вакуумі 10<^>-3 Па. Після відпалу у вакуумі плівок, що мають нанорозмірні пори у вихідному стані, спостерігається не тільки інтенсивна дифузія Cr до зовнішньої поверхні (концентрація Cr у приповерхневому шарі досягає <$Esymbol @~25> ат.%) із подальшим окисненням, а і катастрофічне насичення шару Cr карбоном - до 30 ат.%. За умов застосування попередньої іонної обробки поверхні кількість вуглецю суттєво знижується, а ступінь досконалості кристалічної структури Cu зростає.


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.26 + К391.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського