РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766649<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Уль А. В. 
Мікрофотограмметричний підхід у дослідженні стопів AlSiMg / А. В. Уль, О. В. Мельник, Ю. А. Мельник, Л. В. Ільїн // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 2. - С. 255-271. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - одержання інформації про поведінку осадів алюмінієвих стопів залежно від часу та температури відпалу, та їх впливу на механічні властивості. Проведений цикл випробувань надав змогу визначати умови утворення осадів, проте, на практиці, на результати впливають зовнішні фактори, такі як геометрія зразків, умови їх нагріву та охолодження. Тому результати випробувань, проведених згідно із вимогами європейських норм (DIN), можна покращити шляхом проведення попередніх випробувань. Підвищення твердості цих стопів відбувається за рахунок дисперсійного твердіння осадів, а максимальна твердість досягається за частково когерентних осадів. Також проведені РЕМ-дослідження показали, що твердість дослідних зразків стопу AlSiMg залежить від температури і часу відпалу. Після загартування зі зростанням часу відпалу зростає твердість до моменту утворення частково когерентних осадів і, таким чином, досягається максимальна твердість. Під час металографічних досліджень поверхні зламів досліджували макро- та мікроскопічно за допомогою стереомікроскопа та сканувального растрового електронного мікроскопа. Порівнюючи поверхні зламів за різних режимів термообробки можна стверджувати, що зразкам із максимальною твердістю притаманний крихкий злам. Використання фотограмметричних методів у РЕМ-дослідженнях та EDX-аналізу зламів зразків надає змогу з високою точністю орієнтувати досліджувані площини у просторі, що, своєю чергою, сприяє одержанню якісних і достовірних результатів. З метою підтвердження оптимальних умов термічної обробки рекомендовано проводити подальші механічні та металографічні дослідження на основі результатів попередніх випробувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського