РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766689<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щипцов О. А. 
Цифровий вектор розвитку України: формування національної індустрії океанографічних геопросторових даних / О. А. Щипцов // Геофиз. журн. - 2021. - 43, № 1. - С. 266-275. - Бібліогр.: 272 назв. - укp.

Розглянуто покрокове розгортання робіт зі створення національної інфраструктури геопросторових даних у межах цифрового розвитку України, мета якої - забезпечення відкритого доступу до даних, зокрема даних і знань наукових досліджень і спостережень; а також долучення національної океанографічної наукової спільноти до глобальної мережі "великих даних", подальша комерціалізація результатів наукових досліджень, створення інновацій, цифрових продуктів і послуг. Однією зі складових національної цифрової інфраструктури геопросторових даних передбачувано стане цифрова індустрія океанографічних геопросторових даних. Вона насамперед охопить галузь океанографії з огляду на масштабність і складність гідрофізичних процесів у Світовому океані, різновекторний вплив і використання даних для сталого розвитку та ведення господарської діяльності; концептуально осучаснить виробництво даних і розпоряджання ними. Подано аналіз чинного Закону про національну інфраструктуру геопросторових даних стосовно пунктів, виконання яких мають забезпечити держателі океанографічних даних. Оскільки, відповідно до Закону, національна інфраструктура геопросторових даних не охоплює весь масив океанографічних даних, який накопичено їх держателями, запропоновано заходи щодо підготовчого етапу для формування сучасної інфраструктури та цифрової індустрії океанографічних даних. Створення сучасної цифрової індустрії океанографічних даних потребує узгоджених зусиль і консолідованих дій держави, наукової спільноти, суб'єктів підприємницької діяльності та зацікавленого громадянського суспільства. Її створення забезпечить належний рівень участі та сформує позитивний імідж України у проголошеному Десятилітті (2021 - 2030) Організації Об'єднаних Націй, присвяченому науці про океан в інтересах сталого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д88 + Д221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського