РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766732<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Штомпель В. І. 
Структура та термомеханічні властивості нанокомпозитів типу полімер-метал на основі поліелектролітного комплекса (хітозан - карбоксильований beta-циклодекстрин) та наночастинок Cu/Cu2O і Ag0 / В. І. Штомпель, В. Л. Демченко, С. І. Синельников, О. А. Радченко, С. В. Рябов // Полімер. журн. - 2020. - 42, № 1. - С. 55-62. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

За допомогою методів дифракції рентгенівських променів (дифрактометр ДРОН-4-07, CuKa-випромінювання, рентгенооптична схема Дебая - Шеррера) і термомеханічного аналізу (термомеханічна установка УИП-70, метод пенетрації, навантаження на зразок 0,5 МПа) досліджено нанокомпозити типу полімер-метал на основі стехіометричного поліелектролітного комплексу, створеного в результаті змішування 5 %-вих водних розчинів еквімольної кількості протилежно заряджених поліелектролітів - хітозан і карбоксильований <$Ebeta>-циклодекстрин. Поліелектролітний комплекс модифікували солями <$Eroman {CuSO sub 4 ~cdot~5H sub 2 O}> і AgNO3 (безводна сіль) з утворенням двох потрійних поліелектроліт-металічних комплексів. Нанокомпозити типу полімер-метал одержали в результаті хімічного відновлення (за допомогою солі NaBH4) катіонів Cu<^>2+ і Ag<^>+ в об'ємі потрійних поліелектроліт-металічних комплексів (мольне співвідношення [BH<^>4-] : [Ag<^>+] = 1,0 або [BH<^>4-] : [Cu<^>2+] = 2,0). Показано, що на відміну від вихідного зразка <$Ebeta>-циклодекстрину, карбоксильований <$Ebeta>-циклодекстрин має нижчий рівень кристалічності. За допомогою методу дифракції рентгенівських променів встановлено, що полімер-металічні нанокомпозити містять наночастинки у вигляді кристалів Cu<^>0 (із малою добавкою кристалів Cu2O) та Ag<^>0. Показано, що полімер-металічні нанокомпозити мають більш високотемпературний перехід зі склоподібного у високоеластичний стан у порівнянні із поліелектролітним комплексом. Нанокомпозит із наночастинками Cu<^>0/Cu2O в інтервалі температур <$E190~-~200~symbol Р roman C> має температурний перехід до кристалізації полімерної матриці із наступним повільним її розм'якшенням, тоді як поліелектролітний комплекс і нанокомпозит із наночастинками Ag<^>0 мають малоінтенсивний температурний перехід плавлення кристалічної фази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського