РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766768<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дідух Я. П. 
Просторово-часові зміни біокліматичних факторів у Європі / Я. П. Дідух, Д. С. Винокуров // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2021. - № 1. - С. 64-76. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

На основі даних Worldclim 2.0 та Climatic Research Unit проведено розрахунки біокліматичних гідротермічних показників, що визначають розвиток та поширення біоти і використовуються для методики синфітоіндикації: терморежиму (ФАР, період вегетації), кріорежиму (середні температури січня), континентальності (індекс Горчинського), омброрежиму (індекс Де Мартонна). Створено відповідні карти, що відображають 30-річні часові проміжки (1901 - 1929, 1930 - 1959, 1960 - 1989 та 1990 - 2019 рр.) та регіональні зміни у межах Європи. Водночас фіксується досить суттєва їх зміна на рубежі ХХ - ХХI ст. (1990 - 2019 рр.), що пов'язано із потеплінням клімату. Встановлено векторну різноспрямованість (характер, градієнт та величину) часових та регіональних змін, кореляційні зв'язки між ними та біокліматичними параметрами, що слугує підставою для віднесення України до чотирьох типів біоклімату (субгумідного субокеанічного - лісова та лісостепова зони; субаридного субконтинентального - степова зона; гірського - Карпати, та гірсько-субсередземноморського - Гірський Крим), кожен із яких характеризується якісними відмінами, тому при розробці відповідних прогнозів розвитку та змін біоти і екосистем необхідно враховувати ці особливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського