РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ноговіцин О. В. 
Вплив швидкості охолодження на формування первинної структури алюмінієвих сплавів, що деформуються / О. В. Ноговіцин, В. Л. Лахненко, І. Р. Баранов // Металознавство та оброб. металів. - 2021. - 27, № 1. - С. 3-8. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Високоміцні алюмінієві сплави Al - Zn - Mg - Cu (наприклад, В95) та сплави з середньою Al - Mg (АМг5), Al - Si - Mg (АД35) та підвищеною міцністю Al - Cu - Mg (Д16) набули широкого використання у промисловості за виробництва авіакосмічної техніки, морських суден, залізничного транспорту та автомобілів. Найбільшим попитом користуються заготовки алюмінію у вигляді плаского прокату. Вирішальним щодо забезпечення якості продукції подальшого підвищення властивостей шляхом термомеханічної обробки є структура литої заготовки. Тому поглиблені дослідження окремих факторів, які безпосередньо впливають на формування литої структури, особливо у разі використання у виробництві технології валкового лиття, необхідні для розробки та вдосконалення технологічних процесів виробництва алюмінієвих заготовок. В роботі наведено експериментальні дані щодо зміни розміру зерна первинної фази алюмінієвих сплавів залежно від швидкості охолодження виливків різних ставів алюмінію (АД35, В95, Д16, АМг5). Показано, що збільшення швидкості охолодження від <$E2~-~80~symbol Р roman C>/с до майже <$E10~000~symbol Р roman C>/с, призводить до зменшення розміру зерна <$Ealpha>-фази з 200 мкм до 10 - 40 мкм. В результаті проведених експериментів визначено температурні інтервали тверднення досліджуваних алюмінієвих сплавів. Показано, що сплави, які містять в своєму складі мідь (<$Esymbol У~1> %), мають значно більший інтервал кристалізації, зокрема - В95 (<$E160~symbol Р roman C>) та Д16 (<$E132~symbol Р roman C>). Аналіз одержаних даних зміни часового інтервалу кристалізації досліджуваних ставів залежно від швидкості тепловіддачі свідчить про можливість використання у виробництві перспективної технології валкового лиття, яка характеризується високою швидкістю охолодження та малим часом контакту розплаву з кристалізатором, для одержання якісної продукції з високоміцних алюмінієвих сплавів, що є новою перспективою одержання прокату для конструкційних виробів. Використані в дослідженні зразки смуги з високоміцних алюмінієвих сплавів, одержані за допомогою валкової розливки, мають однорідну структуру з рівномірним розподілом фазових складових, що забезпечує високі технологічні властивості прокату з високоміцних термозміцнюваних сплавів систем Al - Cu та Al - Zn. Результати досліджень можуть бути рекомендовані до використання під час розробки вітчизняної технології валкового розливання-прокатування високоміцних алюмінієвих сплавів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського