РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766925<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прилуцька В. А. 
Іризин: новий міокін та його вплив на обмін речовин : (огляд) / В. А. Прилуцька, А. В. Солнцева, Т. А. Піскун // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2021. - № 1. - С. 17-28. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

М'язи виділяють в кровотік гормони (міокіни), що впливають на продукцію цитокінів і їх метаболізм в різних органах і тканинах. Одним з них є іризин - новий адипокін з важливими автокринними та ендокринними функціями. Він продукується не тільки м'язовою тканиною, але й лімфоїдними органами, жировою та нервовою тканиною. Доведено, що цей міокін може відігравати роль у патогенезі метаболічних і онкологічних захворювань, процесах запалення, старіння і нейрогенезі. Вміст іризину в крові регулюється не тільки фізичним навантаженням, але й дієтою, змінами маси тіла, лікарськими препаратами. Підвищений інтерес до вивчення зв'язку іризину з хворобами обміну речовин викликаний пошуком потенційно нової сфери застосування для боротьби з цукровим діабетом 2 типу й інсулінорезистентністю. Іризин відіграє важливу роль у взаємодії осі м'яз - жирова тканина - кістка - мозок. Встановлено, що фізичні вправи позитивно впливають на функціонування нервової системи. Іризин чинить анаболічну дію на скелет і відіграє важливу роль у метаболізмі кісткової тканини. Встановлено, що фізичні вправи є захисним чинником у людей з онкологічними захворюваннями, знижують токсичність хіміотерапії та покращують якість життя пацієнтів, хоча механізми цього явища потребують подальшого вивчення. Обговорено взаємозв'язок між рівнем циркулюючого іризина і порушенням метаболізму глюкози в організмі дитини. Заропоновано використовувати іризин як один з предикторів дитячого ожиріння. Вивчено його захисну роль під час вагітності й у новонароджених. Зниження рівня сироваткового іризину розглядається як маркер гестаційного діабету. Зроблено припущення, що рівні іризину в пуповинній крові можуть бути достовірним предиктором ожиріння в майбутньому. Необхідні подальші дослідження для кращого розуміння механізму дії цього міокіна за різних захворювань у дітей і виявлення зв'язку між рівнями циркулюючого іризину і кількістю коричневого (бурого) жиру у новонароджених різного гестаційного віку і з різною масою тіла під час народження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.1-1 + Р733.415.160.23-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського