РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766928<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кавецька Ю. С. 
Керівні настанови Європейської тиреоїдної асоціації щодо субклінічного гіпотиреозу у вагітних та дітей, 2014. Ч. 1 / Ю. С. Кавецька // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2021. - № 1. - С. 40-51. - Бібліогр.: 110 назв. - укp.

Настанови розроблено як офіційну заяву керівного комітету Європейської тиреоїдної асоціації. Субклінічний гіпотиреоз (СГ) вагітних визначають, якщо рівень тиреотропного гормону (ТТГ) у сироватці крові перевищує референтні значення для вагітних за нормальної концентрації тироксину в сироватці крові. Під час вагітності також можлива ізольована гіпотироксинемія (рівень тироксину << 2,5-го перцентиля референтних значень для вагітних за нормального рівня ТТГ). У більшості випадків причиною СГ є автоімунний тиреоїдит, також його може спричинити дефіцит йоду. Причина ізольованої гіпотироксинемії зазвичай неочевидна, але дефіцит йоду може бути етіологічним чинником. Ізольована гіпотироксинемія та СГ асоціюються з несприятливими результатами пологів. Терапія левотироксином може полегшити деякі з них за СГ, але не у разі ізольованої гіпотироксинемії. Ізольована гіпотироксинемія та СГ пов'язані з нервово-інтелектуальними порушеннями у дитини, але немає доказів того, що терапія матері левотироксином поліпшує ці порушення. Прицільний антенатальний скринінг функції щитоподібної залози не виявить значної частки жінок з дисфункцією щитоподібної залози. У дітей із СГ (концентрація ТТГ у сироватці крові >> 5,5 - 10,0 мОД/л) в 70 % стан нормалізується і зберігається у більшості з решти пацієнтів протягом наступних 5 років, але погіршується рідко. Недостатньо проведено досліджень впливу СГ на нейропсихологічний розвиток дітей віком до 3 років. У дітей старшого віку дані щодо зв'язку між СГ та порушеннями нейропсихологічного розвитку суперечливі. Не вистачає якісних досліджень ефекту від лікування дітей із СГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського