РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766929<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зелінська Н. Б. 
Консенсус керівних настанов з клінічної практики ISPAD 2018 р. Розд. 10. Дієтотерапія у дітей та підлітків з діабетом / Н. Б. Зелінська // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2021. - № 1. - С. 52-72. - Бібліогр.: 186 назв. - укp.

Оновлено рекомендації щодо розподілу макронутрієнтів для підтримання здорового харчування. Наголошено на важливості режимів прийому їжі з обмеженням перекусів для поліпшення якості харчування та оптимізації результатів глікемії. Вплив жиру та білка в харчуванні слід ураховувати під час розрахунку дози інсуліну, яку вводять під час їди, та виборі способу її введення. Безперервний моніторинг глюкози є корисним інструментом для аналізу даних лікарем та молодою людиною з діабетом щодо її харчової поведінки та впливу певних страв на рівень глюкози. Реалізація індивідуального плану харчування з корекцією прандіального інсуліну поліпшує глікемічний контроль (A). Дієтичні рекомендації грунтуються на принципах здорового харчування, які придатні для всіх дітей та сімей і мають на меті поліпшення перебігу діабету та зменшення серцево-судинного ризику (E). Оптимальне співвідношення інгредієнтів їжі визначають індивідуально. Зазвичай частка вуглеводів має становити близько 45 - 50 % енергетичної цінності, жирів і << 35 % (насичених жирів << 10 %), білків - 15 - 20 % (C). Відповідність дози інсуліну спожитим вуглеводам за інтенсивної інсулінотерапи надає змогу підвищити гнучкість у споживанні вуглеводів та режимі прийомів їжі, що поліпшує контроль глікемії та якість життя (A). Режим прийомів їжі та якість дієти важливі для досягнення оптимального глікемічного контролю (B). Підрахунку спожитих вуглеводів краще навчати від початку цукрового діабету (ЦД) 1 типу (E).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського