РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766931<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романенко В. Д. 
Особливості адаптації Gammaridae літоральної зони водосховищ до підвищення температури води / В. Д. Романенко, Ю. Г. Крот, Т. І. Леконцева, А. Б. Подругіна // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 3-14. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено вивчення адаптивних реакцій популяцій гамарид Pontogammarus robustoides (Sars, 1894), Echinogammarus ischnus (Stebbing, 1899), Dikerogammarus villosus (Sowinsky, 1894), Dikerogammarus haemobaphes (Eichwald, 1841) у прибережній мілководній зоні Київського водосховища за різних температур води. Виявлено прояв у популяцій гамарид реакцій, пов'язаних з їх просторовим розподілом і структурно-функціональними характеристиками у разі впливу оптимальних і аномальних температур. Відмічено уникнення тваринами ділянок з температурою води вище <$E28~symbol Р roman C>. Показано, що тривала дія критичних температур призводить до масової міграції гамарид в зони з більш комфортними умовами (глибоководні ділянки, коріння дерев у зоні заплеску та ін.), зниження інтенсивності або припинення розмноження. В екстремальних умовах у разі міграції гамарид у бентосні ценози молюсків (глибина >> 0,8 м) зареєстровано домінування представників роду Dikerogammarus (D. villosus, D. haemobaphes) з переважанням особин середніх і старших розмірно-вікових груп, а на субстраті коренів дерев у зоні заплеску води розподіл гамарид характеризується мозаїчністю з чергуванням на різних ділянках домінантних видів P. robustoides, D. villosus і E. ischnus. Віддалений ефект дії температурних аномалій проявляється в значних річних флуктуаціях чисельності гамарид у прибережній мілководній зоні Київського водосховища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-652.26 + Е621.155.232.371*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського